Na satelitu se objeví česko-vietnamská televize

ethnictvlogomalePříští týden ve čtvrtek 14. května rozjede své zkušební vysílání nová televize pro etnika žijící v Česku Ethnic TV. Primárně bude vysílání této stanice, jež bude šířena pomocí satelitu, zaměřeno na vietnamskou menšinu.

Postupně, s rozšířenou tvorbou a doplňováním jazykových mutací pořadů, bude vysílání rozšířeno i na ostatní menšiny. Ethnic TV chce svým divákům poskytovat informace, které usnadní jejich integraci do společnosti. Televize bude zprostředkovávat přehled o politickém, kulturním a společenském dění nejen v České republice, ale i v celé Evropské unii. Cílem redakcí Ethnic TV je pokrýt vysílací schéma především původní tvorbou, na níž pracují zejména vietnamští redaktoři a redaktorky. V pilotní verzi chce televize vysílat co nejvíce ve vietnamském jazyce, vše však bude opatřeno českými titulky.

„Jednotlivé pořady vycházejí z vietnamských námětů a jsou realizovány společně s Vietnamci,“ uvedl Miroslav Kunc, ředitel Ethnic TV. Nová stanice má zatím 38 zaměstnanců a více než sedmdesát externích spolupracovníků.

Financování má televizi zajistit především reklama. „Dostali jsme licenci na takzvaný otevřený kanál. Tedy každý, kdo bude mít příslušnou anténu na příslušný satelit, si nás může naladit. Z toho plyne, že většinu financí bude zajišťovat reklama,“ uvedl Kunc.
Televize bude zpočátku vysílat ve třech čtyřhodinových blocích od 12:00 do 24:00. Licenci Ethnic TV přidělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na začátku dubna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: