Kampaň s Bobem a Davem dostala pokutu přes 2 miliony

bobadavemaliVIDEO UVNITŘ – Již více než tři roky trvá spor mezi Budějovickým Budvarem a Českým olympijským výborem (ČOV). Ten se týká reklamní kampaně „hokejiáda“ s postavami Boba a Davea. Českobudějovický soud rozhodl ve prospěch ČOV a podle rozhodnutí musí pivovar zaplatit za zneužití olympijské symboliky pokutu 2,25 milionu korun a zveřejnit omluvu v Hospodářských novinách. Ty o tomto rozhodnutí informovaly na svém webu iHned.cz.

Kampaň pivovaru před zimní olympiádou v Turíně byla trnem v oku olympioniků od začátku. „Zákon nedovoluje používání olympijských symbolik, například oheň, pochodeň, kruhy, vlajku, hymnu, ale i části slov olympiáda či olympijský. Ve spotech byl použit i svazek hokejových holí v podobě pochodně. Bez souhlasu ČOV je nikdo nesmí používat,“ tvrdí právní zástupce ČOV Jan Šťovíček.

Budvar má na celou situaci opačný pohled. „Během sporu tři nezávislé instituce podpořily náš právní názor s tím, že v souvislosti s reklamní kampaní „hokejiáda“ neshledaly žádné porušení zákona,“ oponuje mluvčí Budvaru Petr Samec.

Jihočeský pivovar se proti rozhodnutí nejspíš odvolá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .