Jiří Janeček vyhlásil povodňovou sbírku

povodne2009maleGenerální ředitel České televize Jiří Janeček dnes vyhlásil sbírku mezi zaměstnanci televize veřejné služby na pomoc lidem postiženým povodněmi.

Janeček vyzval všechny zaměstnance, aby přispěli dobrovolně na konto organizace Člověk v tísni. „Nejrychlejší by pochopitelně bylo, kdyby Česká televize mohla poskytnout částku přímo ze svého rozpočtu, ale zákon nám to bohužel nedovoluje,“ říká Jiří Janeček s tím, že sbírka mezi lidmi v České televizi je jedinou možností projevit solidaritu s postiženými. Všichni zaměstnanci, kteří se rozhodnou přispět, se budou rozhodovat podle svého uvážení, kolik ze své mzdy na pomoc postiženým ničivými záplavami přispějí.

Česká televize se zároveň spojila s humanitární organizací Člověk v tísni a zahájí ode dneška vysílání spotů s výzvou, aby lidé přispěli na odstraňování následků ničivých povodní, na potřebné vysoušeče, zajištění statiky objektů a obnovu poničených domů a infrastruktury.

Zároveň v průběhu celého dne vysílá zpravodajská stanice ČT24 mimořádné relace Povodně 2009, které přinášejí stále aktuální informace z postižených oblastí.

Konto organizace Člověk v tísni: 7202 7202/0300

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .