Jay Leno končí v The Tonight Show

jaylenomalyLegenda americké talkshow The Tonight Show komik Jay Leno po 17 letech v tomto pořadu končí. Informovala o tom ČTK.

Leno v dnešním dílu uvede před kamery svého nástupce Conana O’Briena, který dosud provázel diváky podobným zábavným programem Late Night na téže stanici. Od pondělí už bude hostitelem O’Brien.

The Tonight Show je nejstarší a nejsledovanější satirickou talkshow v USA. Diváci ji mohou sledovat již od roku 1954. Za 55 let se v této show vystřídali slavní moderátoři jako Steve Allen, Jack Paar či Johnny Carson.

jay-conan

Conan O´Brian a Jay Leno

Na letošním odchodu z The Tonight Show se Leno s NBC dohodl už v roce 2004, kdy také s produkcí podepsal kontrakt jeho nástupce. Devětapadesátiletý Leno ovšem z obrazovek nezmizí. Na stanici NBC bude od září uvádět podobnou show, pro niž získal hodinový prostor v exkluzivním vysílacím čase od 22:00 hodin, který byl až dosud vyhrazen seriálům. V novinách se objevily sarkastické poznámky, že i televizní moderátoři dostávají zlaté padáky.
Nový pořad s předběžným názvem The Jay Leno Show se bude držet osvědčeného schématu – úvodní monolog, satirické skeče a poznámky, často připravené na základě novinových titulků, hudební produkce a jeden či dva hosté. Tentokrát ale prý komik nebude sedět za stolem, jak se pro tento druh pořadu vžilo v obdobných show.

Letos se Lenovi pořadil husarský kousek, když se v jeho pořadu objevil americký prezident Barack Obama dva měsíce po své inaguraci. Čerstvá hlava státu se tak stala prvním americkým prezidentem ve funkci, který kdy vystoupil v noční zábavné show.

Barack Obama v The Tonight Show

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .