Ivo Mathé se angažovat v ČT nebude

matheV rozhovoru pro Lidové noviny uvádí, že pouze pomáhal vypracovat projekt Petru Klimešovi, pozici v managementu odmítá.

Bývalý generální ředitel ČT Ivo Mathé (1993 – 1998) vystoupil na pódiu akce, kterou pořádalo sdružení Pro Wave a studentská iniciativa inventura demokracie. Kritizoval uniknuvší projekty uchazečů o post generálního ředitele. Nit nenechal suchou na veřejnoprávních radních: „Problém rady jak České televize, tak Českého rozhlasu je v tom, jak si vykládají zákon. Ono totiž v jednom paragrafu, v paragrafu 4. se píše, někde dole ovšem, na posledním místě, že se ze své činnosti zodpovídají Poslanecké sněmovně. A to oni preferují před ustanovením hned na začátku toho paragrafu, kdy jsou zákonem považováni za orgán, který slouží veřejnosti.

Petru Klimešovi pomohl s projektem. Následné vystoupení by mohlo vzbudit dojem, že šlo o reklamu. Bývalý ředitel Mathé tuto tezi odmítá. V rozhovoru říká, proč nebylo vhodné publikovat kandidátské projekty před samotným prvním kolem: „Před prvním kolem se to nemělo stát. Buď mělo být v propozicích, že třeba po prvním kole budou zveřejněny, to by bylo docela logické a správné, ale teď nevím, jak budou (radní) kandidáty soudit, když jeden bude moci hovořit se znalostí projektu toho druhého. To je docela absurdní věc.“ V managementu se neobjeví, ani pokud zvítězí Petr Klimeš: „Jednak jsem zakotven na Akademii múzických umění ještě na tři a půl, čtyři roky. Druhá věc je, že mé angažmá v České televizi je neprůchodné, abych tak řekl, politicky i lidsky.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: