Fotbalová liga vytlačí MS v hokeji

fotbalmalyV sobotu budou programy ČT2 a ČT4 vysílat dva fotbalové zápasy současně. Přenosy z hokejových Mistrovství světa uvidí diváci později.

Česká televize o víkendu vychází vstříc všem fotbalovým fanouškům a nabídne jim přímé přenosy ze všech zápasů, které můžou přímo ovlivnit boj o titul. Z tohoto důvodu ČT odpoledne neodvysílá hokejové přenosy z Mistrovství světa 2010 ani na jednom ze svých čtyř programů a odsune je na pozdější čas.

V 17.00 hod. bude ČT2 vysílat přímý přenos ze zápasu Sparta – Teplice, a program ČT4 přinese ve stejné době zápas Příbram – Ostrava, a na internetové stránce fotbalzive.cz bude k vidění i třetí duel mezi Jabloncem a Českými Budějovicemi, který bude rovněž snímán více kamerami a odbaven profesionální přenosovou technikou.

Televize na programu ČT2 zároveň nabídne konferenci ze všech tří utkání. Diváci tak můžou shlédnout všechny branky ze všech utkání téměř v reálném čase. Kanál ČT2 zároveň zprostředkuje i předávání mistrovského poháru a oslavy z jednoho ze tří stadionů, kam se připojí jakmile vyjde najevo, který tým vyhraje ligu.

Autor článku:

Komentáře (8)

  1. juko

   Jsem si toho vědom ale nevidím důvod proč by je ČT nemohla vysílat na programu ČT4. Kromě toho, nikdy neříkej nikdy, i slovenský tým si kdysi myslel, že nikdy nebude hrát ve skupině o záchranu, a před dvěma lety se to nechtěně povedlo. Nikde není napsáno, že se to nemůže přihodit i jinému týmu, letos k tomu byli blízko i Finové.

  2. Jose

   Myslím, že článek a z něj plynoucí dotaz nebo zamyšlení p.Koiše je zcela oprávněný. ČT si vymohla, že bude mít ryze SPORTOVNÍ KANÁL. Zřídila si ho a provozuje ho. A vzhledem k tom, že Mux 1 veřejnoprávní televize je už všude v provozu. Tak všichni předpokládali, že veškerý SPORT z ČT 2 ODTÁHNE a bude se jaksi nalézat na ČT 4 SPORT a všichni fandové čehokoli budou SPORT sledovat tam. Jenže to se nestalo !!!
   Ale najednou z ničeho, nic se objevila všelijaká vyjádření z ČT, že SPORT ČT 2 neopustí a z ČT 2 se nestane KULTURNÍ KANÁL, jak všichni předpokládali. A SPORT tam bude prudit dál. Zatím co SPORTOVNÍ KANÁL JIM VŠICHNI PLATÍME A JE V PROVOZU !! To mi přijde šílené ten DOOBLE !!! Viz. poslední vyjádření z ČT na tohle téma zde
   http://www.digizone.cz/clanky/fricova-nechci-mit-z-ct-2-intelektualni-ghetto/
   Prostě sport má být na SPORTOVNÍM KANÁLE !!!
   Ovšem ony se objevovaly i úvahy některých kandidátů na ředitele s plány a vizemi, naopak ČT 2 nechat dál SPORTU a naopak zrušit ten ČT 4 SPORT a z něj udělat nějakou výchovnou a vzdělávací stanici nebo co. Podobné šílené úvahy projevovala i třeba nějaká Bobošíková Jana. Naštěstí neuspěla.
   Nic méně je tedy patrné, že i ČT se bude přestavovat. A MÁ DNES 4 KANÁLY. Tak by to podle toho mělo vypadat a ne, že na dvou bude to samé. Tedy terorizovat diváky nějakým fotbalem.

 1. Maxx

  Pro Jose: Stejně se na ČT2 vysílají nesmysly, tak ať radši věnují oba kanály sportu v době, kdy se vysílá tolik důležitých šampionátů. Jenže oni neodvysílají valnou většinu přenosů ani na dvojce, ani na čtyřce. Na dvojce pak běží čtvrtá repríza nějakých dokumentů o menšinách a na čtyřce magazín o šachách. A to je problém, ne že by z ČT2 měl zmizet sport úplně jak píšeš. Tohle je o ničem, kéž by zas šly sportovní přenosy na Primu, která je už zvládá obstojně a navíc např. z EURA 2008 odvysílala úplně všechny zápasy.

  1. Jose

   ČT 2 je nejkulturnější český kanál, tedy není druhé takové stanice, kde by třeba dávali koncerty různých zajímavých kapel apod. Všichni ostatní vysílají jen rudé poskoky typu Gotta. Sport by měl z ČT 2 táhnout pryč a to jednoznačně a ihned a uvolnit místo kultuře. Jinak jim tu 4 nemuseli zřizovat !!!! Ostaně je sportovnách kanálů v češtině dost i komerčních Sport 1, Sport 2, Sport 5, Eurosport 1, Eurosport 2, Nova Sport… Tak nevidím důvod aby to prudilo ještě na veřejnoprávní ČT 2, která je hrazena z poplatků. Když na to přijde, tak vůbec bych pochopil třeba nějaké menšinové sporty nebo extrémní sporty, ale takové trapnosti typu fotbalu nebo hokeje, to je tak masové, že to může být pouze komerčně na komerčních kanálech a vůbec by to nemuselo strašit na veřejnoprávní stanici, na žádné.

  2. SETI72

   To Maxx

   Moje manželka by Vás podle tohoto Vašeho příspěvku nazvala kulturním barbarem.
   ČT2 je totiž opravdu „JINÝ PROSTOR“.

   A ano, sport patří na čtyřku, na dvojce nemá už co pohledávat.

  1. Jose

   A to myslíš jako, že televize mají být absolutně nekulturní nebo co ? Například i křesťanská stanice Noe byla schopna odvysílat zajímavý dokument o Grand kaňonu, nemluvím o několika velmi zajímavých dokumentech o českých hradech a zámcích, kde různí představitelé té, či oné víry, to mají celkem zmáknuté, tedy měli o tom přehled… A stavby české minulosti snad také patří do kultury ? A prostě nemyslím si, že televizní stanice mají být od toho aby vysílaly jenom nějaký fotbal nebo hokej, či nějaké populární paumělce typu Gottů a ještě připitomělejší soutěže všecho druhu… Televizních kanálů je na výběr dost aby alespoň některé z nich vysílaly něco zajímavého, což se i konec, konců děje… Takže si myslím, že televize je médium jako každé jiné a vybrat mezi nimi lze, jako lze vybrat mezi radiemi nebo knihami nebo koncerty nebo webovými stránkami nebo výstavami nebo čímkoli. Dokonce si troufnu tvrdil, že televize byla medium totalitní moci především za bolševika,, kdy jsem jí opravdu nesledoval. Ale v dnešní době si troufnu tvrdit, že je v ní daleko demokratičtější a svobodnější výběr nežli v rádiích. Tedy to, co lze najít na různých dostupných televizních kanálech, to žadné české rádio neodvysílá a to myslím zcela vážně, když by byla rádia v ČR tak rozmanitá, jako jsou rozmanité televizní kanály bude to absolutně v pohodě.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .