Digitální vysílání na Zlínsku spustí ČT dříve

ct_digitalizaceČeská televize se rozhodla, že uspíší start digitálních vysílačů, na konci srpna se siť 1 rozšíří o dva vysílače.

Už 31. srpna se díky vysílačům Zlín – Tlustá hora a Valašské klobouky – Ploštiny rozšíří digitální síť 1, Česká televize je uvede do řádného provozu příští úterý, diváci tak uvidí všechny čtyři programy ČT s dvouměsíčním předstihem oproti původnímu plánu. Programy České televize naladíte na 33. kanále.

PSALI JSME: Za dva týdny končí 40 analogových zdrojů ČT2

Výstavbu všech plánovaných digitálních vysílačů velkého výkonu uvede do provozu Česká televize už koncem září letošního roku. „Jako poslední je na řadě Jeseník – Praděd. Na tomto stanovišti před půlnocí z 30. září na 1. října 2010 nejprve definitivně skončí analogové vysílání ČT2 na 50. kanálu. Následně se analogové vysílání ČT1 přesune z 36. na 50. kanál. Na uvolněném 36. kanálu začne digitální vysílání multiplexu veřejné služby,“ uvedl Štěpán Janda z tiskového útvaru České televize.

zlin_valklob

Autor článku:

Komentáře (7)

 1. pevy

  No, pakliže souběžně se Zlínem (K33) pojede na stejném kmitočtu dál olomoucký Radíkov (analogová ČT1 s ERP 20 kW a brzké vypnutí není avizováno), tak ta mapa pokrytí bude směrem na Olomouc silně nepravdivá :-)).

 2. -Beny-

  Je zajímavé, že na Javořině není plánován žádný český digitální vysílač! Analogově odtud vysílá Nova a ta je v celém regionu díky tomu velice lehce dostupna i na primitivní antény. No uvidíme jak Tlustá Hora ze Zlína pokryje Uherskohradišštký kopocovitý region :)

  1. Barka

   Na Javořinu vidím z domu a pokrývá také ČT 2. Nevím , jestli je to technicky možné.
   Vysílač je slovenský. I když mám SAT, tak jsem nad Tlustou také přemýšlel. Je to tady
   dost problematické i s rádii. Třeba Čas má UH, UB, LUHAČKY a půlka okresu je hluchá.

  2. -Beny-

   Prosimtě, máš nějaké zkušenosti s laděním slovenského multipelxu 1 na 69 kanále z Javořiny? Zajímalo by mě, jestli to i na moravě pujde odtud ladit, díky moc.

  3. Barka

   Zatím nemám , ale poptám se a pokud to půjde , tak se ozvu.

  4. Barka

   Beny, dnes jsem se zastavil u odborníka a ten sdělil , že z Javořiny 69 kanál chytat
   lze. Buď na síto nebo rybí kost. Kam se až signál dostane , tak to nevím. Ale pokud
   nejsi nějak daleko, tak by to mělo jít. Zdar.

 3. -Beny-

  Tak tento region je velice členitý a v kopcovitém terénu se ten signál velice rychle ztrácí, kor když ty radio vysílače mají jen 200 W a už několik kilometrů od vysílače za malým kopečkem signál není. No jsem zvědavý jaké bude pokrytí, o koupi SAT zatim neuvažuju a doufám, že ani nebudu muset.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .