Digi TV odkódovala signál ČT24

digitv-iconKabelový provozovatel Digi TV porušoval podmínky šíření signálu stanic České televize. Situace je nyní napravena.

Jak informoval server Parabola.cz, zpravodajský kanál ČT24 společnost Digi TV zakódovala, což se ovšem nelíbilo České televizi a situaci začala řešit: „Jejímu provozovateli – společnosti DIGI Czech Republic, s. r. o. – již Česká televize zaslala důrazné upozornění, aby vysílání ČT24 neprodleně uvedl do souladu s podmínkami licenční smlouvy, tedy šířil jej volně bez kódování. Jestliže se tak nestane, Česká televize je připravena odstoupit od licenční smlouvy a přerušit tak poskytování svých programů pro distribuci v rámci Digi TV,“ konstatuje Štěpán Janda z ČT pro server Parabola.cz.

PSALI JSME: Digi TV pro piráty neskončila, UPC Direct se může připravit

Společnost RCS/RDS, poskytovatel satelitní a kabelové placené televize Digi TV, rychle na požadavek ČT zareagovala a signál stanice ČT24 přestala kódovat, jinak by totiž ČT neumožnila dále šířit žádný ze svých programů. Situace se nakonec vyřešila asi po týdnu, kdy společnost nečekaně kódovala a svým počínáním tak porušovala smlouvu s veřejnoprávní stanicí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,