ČT spouští digitální vysílání z Ještědu a Mezivrat

ct-noveloga.jpg31. 7. začne digitální zemské vysílání veřejnoprávního multiplexu ze stanoviště Votice – Mezivrata. V noci na 1. 8. na vysílači Liberec – Ještěd skončí analogové zemské vysílání ČT2 a nahradí ho taktéž digitální zemské vysílání všech čtyř programů České televize. Po jejich spuštění bude digitální zemské vysílání ČT dostupné bezmála 70 % obyvatelstva České republiky a pokryje více než 67 % území státu.

V pátek 31. července 2009 začne řádné digitální zemské vysílání multiplexu veřejné služby ze stanoviště Votice – Mezivrata. Signál DVB-T na 53. kanálu pokryje části Benešovska a Táborska, zapojí se do lokální jednofrekvenční sítě (SFN) s vysílači Praha – Cukrák a Praha – město – Žižkov.

V noci z pátku 31. července na sobotu 1. srpna 2009 proběhne na vysílači Liberec – Ještěd přechod od analogového k digitálnímu zemskému vysílání takzvaně „střihem“. Nejdříve těsně před půlnocí definitivně skončí analogové zemské vysílání ČT2 a krátce poté začne na uvolněném 43. kanálu digitální zemské vysílání veřejnoprávního multiplexu. Tento signál DVB-T bude dostupný v Libereckém kraji a částech Mladoboleslavska, Nymburska a Mělnicka.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. pevy

    Jelikož nejsem v místě svého bydliště (kde mi analog z Ještědu chodí v obstojné kvalitě), zajímaly by mne praktické zkušenosti s příjmem DVB-T z Ještědu, který „vyjel“ dle ohlasů v disuzích už pár minut po půlnoci (zejména příjem v jižním směru v PCE kraji).

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .