CME začne v Praze budovat producentské centrum

televiznistudiomaleSpolečnost CME (majitel TV Nova) vybuduje v Praze obří produkční centrum, které bude prodávat televizní a filmový obsah jiným společnostem. Informuje o tom portál E15.cz.

CME v budoucnu počítá se třemi zdroji příjmu – vysílání, internet a prodej obsahu. Producentská centra vzniknou ve všech zemích, kde CME působí. „Tato centra budou v rámci CME nejsilnější v Česku a Rumunsku, trochu méně silné bude na Slovensku. Ve Slovinsku a Chorvatsku se asi půjde cestou vytvoření centra, které se zaměří na non-fiction tvorbu, jako jsou třeba Big Brother nebo Farma. Jsou v tom velmi silní. Celá divize se bude řídit z místa, kde bude největší penzum byznysu,“ uvedl šéf TV Nova Petr Dvořák. Dodal, že zatím není jisté, zda centrum bude fungovat v rámci Novy, nebo samostatně.

Základním kamenem centra bude skupina, jež vyvíjí pro Novu vlastní formáty, a kterou vede Radek Bajgar. „Celkem by v produkčním centru mělo pracovat několik desítek lidí, na jednotlivé projekty si budeme najímat další externisty,“ uvedl Dvořák. O tom, kdo centrum povede, nechce Dvořák mluvit. Řekl jen, že Radek Bajgar i Petr Erben (výrobní ředitel) budou mít významnou pozici.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .