Česká televize pořádá Den otevřených dveří

satelityctmaleNa sobotu 30. května připravila Česká televize Den otevřených dveří. Zájemci mohou mezi 9. a 16. hodinou navštívit studia v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Jedním z největších lákadel by měla být expozice digitálního vysílání a prezentace HD technologie. Přechod z analogového na digitální vysílání je aktuální výzvou mediální současnosti a ČT v ní se ctí hraje hlavní roli. „Digitalizace zemského vysílání nevídaným způsobem rozšířila nabídku stanic, které můžete sledovat a Česká televize se ani v této konkurenci neztratila. Naopak, stali jsme se jednoznačně hlavní hybnou silou a leaderem historického přechodu ze starého analogového vysílání na moderní způsob šíření televizního signálu. Velká část z vás má už nyní možnost sledovat čtyři kanály České televize. ČT1, ČT2, odborníky i diváky oceňovanou zpravodajskou ČT24 a sportovní ČT4.“ říká generální ředitel Jiří Janeček.

Zájemci budou tradičně provázeni různými zajímavými místy jednotlivých televizních studií. A očekávat mohou nahlédnutí do kulis některý pořadů typických pro jednotlivá studia (AZ kvíz v Brně). Nejkratší program čeká návštěvníky nejspíš v Olomouci, kde redakce ČT obývá 17. patro Regionálního centra Olomouc.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .