Začalo natáčení třetí řady seriálu Ordinace v růžové zahradě

První klapka odstartovala v úterý 11. července natáčení třetí řady seriálu Ordinace v růžové zahradě. Bude mít 34 dílů a představí se v něm celá řada nových hereckých představitelů, jako např. Zlata Adamovská či Alena Procházková.


Praha 12. července 2006 – V hostivařských Filmových ateliérech začalo včera natáčení už třetí řady seriálu Ordinace v růžové zahradě. Pokračování příběhů lékařů a sestřiček z jedné gynekologické ordinace a nově také z oddělení pediatrie, jejich rodinných příslušníků, příbuzných, přátel a známých bude mít 34 dílů. Při této příležitosti režisér Ján Sebechlebský, kterému podle jeho slov natáčení i přes krátkou přestávku chybělo, popřál seriálu hodně štěstí. „Vím, že sledovanost odvysílaných dílů byla vynikající a nesčetněkrát překročila dvoumiliónovou hranici, přesto  věřím, že nové díly budou u diváků ještě úspěšnější,“ vyjádřil přesvědčení režisér.


První klapka zastihla na startu MUDr. Čížka (Ladislav Potměšil) s novomanželkou Vendulkou (Veronika Jeníková), kteří se právě vrátili ze svatební cesty, Čížkovu dceru Vlastu (Simona Postlerová) a jejího přítele, nakladatele Jonáše (Jan Novotný). Zatímco se pánové Potměšil a Novotný a paní Postlerová dostavili na natáčení z chalup či pražských bytů, Veronika Jeníková přijela rovnou z letiště, kam ráno přicestovala z rodinné dovolené v Egyptě. Žádný nelitoval, že část letních prázdnin musí obětovat práci, naopak všichni shodně tvrdili, že se na natáčení, kde panuje pohoda a je vynikající parta, těší.


Do nových příběhů seriálu přibylo nové prostředí. Kromě starých známých lékařů a sester z gynekologie a porodnice budeme napříště prožívat i příběhy jejich kolegů z pediatrického oddělení. V něm vládne železnou rukou špičková odbornice MUDr. Páleníková v podání vynikající herečky Zlaty Adamovské. Jedním z jejích podřízených se stane MUDr. Prokop Hrubý, kterého hraje Ondřej Sokol (krátce se již představil v posledních dvou dílech předchozí řady). Vedle nich se v seriálu také objeví Alena Procházková (matka MUDr. Hrubého), Zdeněk Maryška (otec MUDr. Suka) a mnoho dalších více či méně známých herců.Osudem těžce zkoušenou, půvabnou sestřičku Kamilu (Linda Rybová) příběh zavane do Prahy za předčasně narozenou dcerou Pavlínkou. Jejího manžela Pavla (David Prachař) a syna Martina (Oliver Cox) však budeme v Kamenici potkávat pravidelně. 


Novinkou také je, že natáčení třetí řady Ordinace v růžové zahradě, nejúspěšnějšího seriálu letošního roku, probíhá v nových prostorech. Z objektu bývalého kina Galaxie v Praze-Hájích, kde vzniklo předchozích 86 dílů, se seriál přestěhoval do zbrusu nových dekorací ve Filmových ateliérech v Hostivaři. Vedle původních interiérů ordinací, kamenické nemocnice i bytů Gity Petrové, Váchových či Šebkových tu vyrostla nová pediatrie a byty pro MUDr. Hrušku (J. Langmajer), Prokopa Hrubého (O. Sokol), Marii (Michaela Dolinová) a mnoho dalších postav. Na přesun z Galaxie do Hostivaře měl štáb pouhých pět neděl – od 4. června, kdy skončilo natáčení 2. řady, do 11. července, kdy začalo natáčení řady třetí.


První díl Ordinace v růžové zahradě jsme viděli 6. září 2005, poslední pak 29. června 2006, ve kterém se odehrávala svatba MUDr. Čížka se sestřičkou Vendulkou Holovskou.
Na každé pokračování seriálu se v průměru dívalo 1 933 000 diváků starších 15 let, což je 44 % těch, kteří v danou dobu sledovali některý z televizních programů. Magickou hranici dvou miliónů diváků seriál poprvé překročil 29. 12. 2005 (2 016 000 diváků). Nejúspěšnější byl 44. díl, uvedený 2. 2. 2006 – 2 298 000 diváků. Na poslední, 86. díl s názvem Šťastné konce, uvedený 29. 6. 2006, se dívalo 2 036 000 diváků starších 15 let.


Ordinace v růžové zahradě se stala Pořadem roku v divácké anketě ANNO 2005 a jeho protagonisté Roman Zach, Daniela Šinkorová a Ivana Jirešová obsadili první místa v kategoriích herec, herečka a objev roku v anketě TýTý 2005.


Tiskové odd. TV Nova

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .