Vyjádření ČT k SK Slavii Praha

Vzhledem k tomu, že trvají nejasnosti okolo přímého přenosu utkání druhého předkola Ligy mistrů mezi ČT a SK Slávií Praha, rozhodla se Česká televize v rámci transparentnosti odtajnit některé skutečnosti o smluvním vztahu s tímto klubem.

Vzájemná smlouva vznikla v roce 1998 z iniciativy SK Slávie Praha, protože jí zaručovala vysílání pohárových utkání (UEFA, tehdy LM, Intertoto). Už text první smlouvy dodala České televizi Slávia Praha. Tato smlouva se vždy po třech letech prodlužovala. Za doby současného vedení Redakce sportu ČT (šéfredaktor Otakar Černý) dvakrát.


Postup je stále stejný: SK Slávia sestaví návrh smlouvy, ČT ho připomínkuje, SK Slávia pak celou smlouvu znovu předkládá k podpisu. Závěrečná i úvodní tvorba textu je tedy výhradně věcí SK Slávie Praha.


SK Slávia Praha rozdělila možné soupeře do několika kategorií i etap. SK Slávia Praha navrhla do nejnižší kategorie, tedy do kategorie zápasů oceněných částkou 1.000 Kč, mimo jiné i týmy ze Slovenska. Nejde tedy o částku, kterou by ČT navrhla za uvedený zápas. ČT i přesto byla a je připravena o částce jednat.


Letošní text smlouvy, který opět vytvořila SK Slávia Praha, podepsali zástupci vedení ČT 1. 7. 2007. SK Slávia k němu až do této doby nevznesla připomínky.


Martin Krafl
Tiskový mluvčí ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .