U vyvrcholení fotbalového šampionátu 1 629 000 diváků

O víkendu vyvrcholilo osmnácté mistrovství světa ve fotbale finálovými duely, které mohli na programu ČT2 sledovat také diváci České televize. O třetí místo se utkali Němci s Portugalci na trávníku ve Stuttgartu. Celý zápas sledovalo u televizních obrazovek 959 000 dospělých diváků, tedy 11,2 % při podílu na publiku 32,68 %, a 32 000 dětí ve věku 4-14 let, tedy 2,0 % při podílu 21,62 %.

Nejsledovanější částí zápasu byl první poločas, který zhlédlo 16,5 % dospělých mužů při podílu 45,55 %. K boji o zlato proti sobě nastoupili v neděli večer Italové a Francouzi na Olympijském stadionu v Berlíně. Hrál se atraktivní fotbal, přesto v normální hrací
době ani v prodloužení rozhodující gól za stavu 1:1 nepadl, a tak musely rozhodnout pokutové kopy. Italové se v nich nemýlili ani jednou, na opačné straně jako jediný selhal střídající útočník Trezeguet. Itálie se stala mistrem světa počtvrté v historii, naposledy zvítězila v roce 1982 ve Španělsku.

Finálový duel přilákal k televizním obrazovkám 1 629 000 dospělých diváků, což je 19,0 % při podílu 45,74 %, a 47 000 chlapců a děvčat ve věku 4-14 let, tedy 4,1 % při podílu 31,55 %. U obrazovky ČT2 tak byl největší počet diváků ze všech televizí u nás. Nejsledovanější částí zápasu byl penaltový rozstřel, na který se u televizních obrazovek sešlo 1 369 000 mužů, tj. 33,1 % při podílu 73,19 %, a 580 000 žen, tj. 13,1 % při podílu 40,88 %.