Simpsonovi XVII na obrazovce České televize

Novou řadu nejslavnějšího animovaného seriálu pro celou rodinu mohou diváci sledovat od 25. listopadu vždy v neděli na ČT2 od 18.15 hodin.

Za dvě desítky let se ze Simpsonových, kteří původně vznikli v roce 1987 pro sérii krátkých skečů v Show Tracey Ullmanové, stal celosvětový fenomén. Kreslení hrdinové, kterým dal jejich tvůrce Matt Groening do vínku žlutou pleť a vykulené oči, jsou dnes nejdéle vysílaným animovaným programem v historii.


Kultovní seriál se vysílá v této dvacetiminutové podobě od roku 1989. Stal se tak populárním, že je pro mnoho cizinců symbolem Ameriky a hlavním zdrojem informací o mentalitě Američanů. V anketě britské BBC byl např. Homer zvolen za největšího Američana historie.


V prvním dílu již sedmnácté řady Ohňostroj oddanosti má opět Homer problém. Půjčil si totiž od mafie peníze a vsadil je na výsledek fotbalového utkání. A nebyl by to Homer, kdyby neprohrál a nevěděl jak peníze získat zpátky. Propůjčil proto svůj dům na natáčení lechtivého filmu, ale je potřeba z domu dostat Marge a děti. Co takhle návštěva Santovy vesničky? A co na tom že je srpen?


Více informací: www.ceskatelevize.cz/program

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .