Petr Mrzena šéfredaktorem zpravodajství televize Nova

Od 3. srpna 2006 se stává novým šéfredaktorem zpravodajství televize Nova Petr Mrzena. V této funkci tak nastoupí po Martinu Ondráčkovi, který byl v rámci organizačních změn jmenován ředitelem nově zřízené sekce zpravodajství a publicistiky, jež slučuje obě jmenované a dříve oddělené redakce. Ve funkci šéfredaktora zpravodajství tak bude Petr Mrzena Martinu Ondráčkovi podřízen, stejně jako stávající šéfredaktor publicistiky, kterým je Stanislav Brunclík (tisková zpráva ze dne 26. června 2006).

Praha 31. července 2006 – Ve čtvrtek 3. srpna nastupuje do televize Nova Petr Mrzena, který zde bude zastávat funkci šéfredaktora zpravodajství. Do nejsledovanější soukromé stanice přichází s praxí z komerční (televize Prima) i veřejnoprávní stanice (Česká televize), v níž jsme ho v poslední době vídali jako moderátora pořadů Události týdne a Události a komentáře. „Petr Mrzena je zkušený novinář, který bude pokračovat v rozvoji zpravodajství tak, aby zůstalo leaderem na českém mediálním trhu i po nástupu nových televizí. Jeho nejbližšími úkoly je komplexně posílit redakci zpravodajství, zlepšit kvalitu práce jednotlivých novinářů a připravit redakci na přechod na nové technologie,“ říká ředitel sekce zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček. 


Jednatřicetiletý Mrzena vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a své vzdělání si v současné době rozšiřuje na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Ovládá několik cizích jazyků a má za sebou tříměsíční stáž v televizních stanicích v USA. „Na novou práci a kolegy se těším. Budu pracovat tak, aby můj příchod do TV Nova byl silným přínosem nejen pro redakci zpravodajství a její úspěšné pořady, ale především pro diváky. Zpravodajství na celém světě prochází dynamickými změnami a TV Nova jako leader na českém trhu bude i nadále udávat jejich tempo. Osobně vnímám dohodu s Novou jako výzvu a závazek, kterému, jak věřím, úspěšně dostojím“, říká Petr Mrzena.


Veronika Šmítková
Tisková mluvčí televize Nova

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .