Německý módní časopis vsadil na „bežné ženy“

tisk-brigitte-nemeckoRedakce německého časopis pro ženy Brigitte se rozhodla bojovat proti anorexii tím, že nebude zobrazovat „vyzáblé“ modelky, ale běžné ženy. Číslo náležející letošnímu lednu totiž obsahuje fotky jen skutečných žen, které předvádějí i nejnovější módní kolekce. Informuje o tom server Novinky.cz.

Ženy se změnily. Nechtějí už vidět zaměnitelné modelky bez tváře na stránkách časopisů. Chtějí vidět skutečné ženy. A my jsme na to chtěli reagovat a ukázat jim skutečné ženy, ženy, které mají normální povolání a které jsou připraveny stárnout,“ uvedla šéfredaktorka magazínu Brigitte Huberová. Časopis Brigitte patří v Německu k jedněm z nejprodávanějších ženských magazínů.

Server Novinky.cz si ale všímá i názoru módního kritika z Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, který je ke snaze časopisu skeptický a tvrdí, že vybrané ženy jsou vlastně modelkami, i když v modelingu nepracují: „Možná jsou z reálného světa, ale nejsou ošklivé a obézní. Některé z nich by mohly hned pracovat jako modelky, ale prostě si zvolily jiné zaměstnání,“ dodává kritik.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,