Narozeniny Českého rozhlasu Region oslavilo v Poděbradech 2500 lidí

Český rozhlas Region oslavil v sobotu 1. září na lázeňské kolonádě v Poděbradech své narozeniny. Hodinu po poledni se rozběhl program plný výborné hudby v podání nehasnoucích hvězd české pop music – Evy Pilarové, Jitky Zelenkové, Jakuba Smolíka a Josefa Laufera. Svými skladbami přispěla i kapela Eldorádo. O průvodní slovo a zábavu se mimo moderátora celého odpoledne Patrika Rozehnala postarali také imitátor Petr Jablonský a moderátorská esa Českého rozhlasu Region – Eduard Hrubeš a Jan Rosák. Ten se s diváky podělil o čerstvé zážitky z narozeninového dárku od kolegů z Regionu – tandemového seskoku.


Pro více než 2,5 tisíce diváků jsme v rámci akce vytočili 1955 půllitrů piva, upekli 1012 kuřecích a vepřových steaků, vymačkali 4,5 kg hořčice a rozkrájeli 42 bochníků chleba.


O oslavy narozenin ovšem nepřišli ani posluchači, kteří se do Poděbrad nedostali. V přímých vstupech byli informováni o aktuálním dění přímo z místa a z éteru si mohli také vychutnat jednotlivá pěvecká vystoupení.


Součástí oslav bylo i finále soutěže Středočeský zahrádkář roku 2007. Finalisté se pod dohledem moderátora Honzy Chlaně a odborné poroty utkali ve třech disciplínách – jízda na zahradním traktoru, ovládání míčku zahradním fukarem a řezání klády elektrickou pilou. Po absolvování těchto disciplín byla Středočeským zahrádkářem roku 2007 vyhlášena Alena Ernstová z Dobříše, která získala diskovou sekačku od společnosti Vari. Zkrátka ovšem nepřišli ani ostatní soutěžící. Všichni finalisté si odnesli hodnotné ceny, které jistě na zahradě využijí – sekačku, křovinořez, rádia s CD, předplatné časopisu Zahrádkář či zahradní náčiní…


Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro území Středočeského kraje. Vysílá na frekvencích Příbram 100,0 FM; Mladá Boleslav a Nymburk 100,3 FM; Rakovník 100,4 FM; Kutná Hora, Kolín a Kladno 100,5 FM. V průběhu dne poskytuje Český rozhlas Region svým posluchačům nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru (zprávy každou hodinu, ráno každých 20 minut), aktuální i náročnější publicistiku, kvalitní hudbu (pop, country, folk, dechovka) a zábavu. Večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám, komponované hudební pořady i pořady kontaktní a zábavné. Ke stěžejním pořadům ČRo Region, Středočeský kraj patří talk show Jana Rosáka Tandem, do které si tento moderátor zve známé osobnosti našeho kulturního a společenského života, dále pořad o vaření Pochoutky, jehož autory jsou Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal a v neposlední řadě i nový hudební pořad U muziky s Josefem Zímou a pravidelný týdeník o zahrádkaření a kutilství Hobby magazín.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .