Léto a western patří k sobě

V sobotu 15. července po tradiční zábavě na ČT1 uvítala u obrazovky Česká televize filmem Bandolero všechny příznivce klasických westernových hitů.


Slavný western, který natočil klasik amerického filmu Andrew V. McLaglen a který Česká televize vysílala v premiéře již v roce 1975 – nyní sledovalo 689 000 dospělých diváků, tj. 8,0 % při podílu na publiku 33,18 %. Společně s neohroženými pistolníky se po divokém západě prohánělo 9,2 % mužů; přičemž každý třetí muž přítomný v danou dobu u obrazovek preferoval tento western. Ženy svou náklonnost prezentovaly jen s nepatrně nižším zájmem než muži.
 
O týden dříve byla uvedena oscarová Velká země, kterou zhlédlo 658 000 dospělých, tedy 7,7 % při podílu na publiku 27,67 %. Zatím nejsledovanějším filmem v rámci Léta s kovboji byl nestárnoucí western Sedm statečných, vysílaný v první den prázdnin, který si nenechalo ujít ještě o 157 000 diváků více. S výjimkou nejmladších diváků (15-24letých) zaujaly westerny všechny věkové skupiny. Největší přízni se však klasická díla těšila u obecenstva staršího 45 let, kde se průměrná sledovanost za dosud odvysílané tři filmy pohybuje od 10,6 %  do 14,9 % a průměrný podíl na publiku od 30,51 % do 41,78 %.


Další nezapomenutelné westerny plné hereckých hvězd nabízí Česká televize po celé prázdniny až do 26. srpna, vždy v sobotu ve večerních hodinách na ČT1. Již tento týden Vám nabídneme Kapsy plné dynamitu – western odehrávající se v Mexiku v době revoluce, kde motivy terorismu mají důležité místo.


Martin Krafl
Tiskový mluvčí ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .