Český rozhlas Pardubice slaví 5. narozeniny

Malé výročí, 5. narozeniny, slaví v těchto dnech Český rozhlas Pardubice – veřejnoprávní rozhlas vysílající pro Pardubický kraj. Ten se ve své novodobé historii ozval do rozhlasového éteru před 5ti lety – 4. března 2002.

„Nemohu uvěřit, jak čas ubíhá. Zdá se mi to jako včera, kdy jsem sháněl prostory v Pardubicích, ve kterých by mohl rozhlas existovat, a zařizoval stavební úpravy,“ vzpomíná ředitel pardubického rozhlasu Ing. Martin Kolovratník„A v živé paměti vteřinu po vteřině mám první vysílání dne, kdy jsme se poprvé přihlásili do éteru,“ dodává Martin Kolovratník.
 
Slavnostním přestřižením pásky odstartovala v pondělí 4. března 2002 novodobá historie stanice Českého rozhlasu pro Pardubický kraj. Od 4. března do 1. prosince 2002 vysílal pardubický  rozhlas formou tzv. odpojovacích lokálních oken, kterými několikrát denně vstupoval do programu Českého rozhlasu Hradec Králové. Od pondělí 2. prosince 2002 vysílá Český rozhlas Pardubice svůj samostatný celodenní program. Ten vykrystalizoval až do dnešní podoby.


 „Denně nabízíme posluchačům aktuální zpravodajství z celého kraje, publicistické pořady, bleskové informace ze sportu i mix písniček, které potěší,“ říká k programu pardubického vysílání jeho šéf Kolovratník.  Ten zdůrazňuje, že Český rozhlas Pardubice je  všude tam, kde se děje něco důležitého a významného. „Díky síti zpravodajů mapujeme život a dění i v nejzapadlejší vísce kraje. O Svitavsku a okolí Moravské Třebové informuje nezaměnitelným způsobem Viera Pavlasová. Zprávy o dění na Orlickoústecku přináší Jiří Flídr. Chrudim a její okolí má zmapováno redaktorka s charismatickým hlasem Naďa Kubínková,“ hovoří o svých kolezích nadšeně ředitel Kolovratník. Mezi programové pilíře patří v současnosti projekt Posvícení, který postupně představuje jednotlivé obce kraje, nebo Hobby magazín pro kutily, chovatele i pěstitele.


Český rozhlas Pardubice chce 5. narozeniny oslavit společně se svými posluchači při Dni otevřených dveří. Ten pod názvem „Slavíme a bavíme se s posluchači“ proběhne 16. a 17. března. „Pátek 16. března je určen především pro školy a organizované kolektivy, sobota 17. března je určena nejširší veřejnosti, pro kterou je navíc připraven zdarma bohatý doprovodný program: loutkové divadlo pro děti, koncert Pavla Dobeše, povídání a promítání fotografií cestovatele Leoše Šimánka a beseda se sexuologem Radimem Uzlem,“ přibližuje oslavy manažer marketingu  Ing. Radim Jelínek.
Sám Český rozhlas Pardubice dostal narozeninový dárek již na konci loňského roku. Tím byl nový vysílač pro oblast Ústeckoorlicka. Díky němu je nyní signálem perfektně pokryta i  severní část kraje, kde byly s příjmem občas problémy.


Ing. Radim Jelínek
manažer marketingu a PR
Český rozhlas Pardubice

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .