Druhé utkání české reprezentace na fotbalovém šampionátu

V sobotu 17. června 2006 odehrála česká reprezentace na zeleném trávníku fotbalového stadionu v německém Kolíně svůj druhý zápas na šampionátu, který mohli díky přímému přenosu sledovat i diváci České televize.

Utkání českého národního týmu s Ghanou, při němž jsme bohužel utrpěli porážku, sledovalo 1 279 000 dospělých, tj. 14,9 %; při podílu 53,60 % a 83 000 chlapců a děvčat věku 4-14 let, tedy 7,3 % dětí, při podílu 53,42 %.
Divácky zajímavější byl 2. poločas, na který se dívalo 1 313 000 dospělých diváků, tedy 15,3 %, což odpovídá 48 dospělým z každého sta v danou dobu u televizorů.
Celý 160minutový sportovní blok včetně vstupů ze studia MS a zápasu oslovil 1 060 000 diváků starších 15 let, tedy 12,4 % dospělých, při podílu na publiku 45,40 %.
Jak už to u fotbalových utkání bývá, zápas Česko – Ghana nalezl největší pozornost u mužů, jejichž zaujetí je vyjádřeno sledovaností 21,3 % při podílu na publiku 68,74 %. Ženy se věnovaly fotbalu v 9 procentech případů, při podílu na publiku 36,07 %.
K dalšímu přímému přenosu utkání české fotbalové reprezentace mohou diváci České televize usednout ve čtvrtek 22. června po 16. hodině, opět k programu ČT2.