ABradio představuje první sportovní rádio v česko-slovenském éteru

Po několika hudebních projektech přichází ABradio s naprostou raritou. Od začátku května nabízí internetové vysílání Hornet rádia. To je výlučně zaměřené na sport a hudbu.

Praha, 15.5. 2007 – Společnost ABradio, přední provozovatel internetových rádií u nás, zařadila tento týden do své nabídky internetových rádií vysílání košického Hornet rádia. To je prvním sportovním rádiem v česko-slovenském éteru.


Hornet rádio zahájilo své vysílání na adrese www.hornetradio.fm právě před rokem. Terestrická licence, kterou získalo v listopadu 2006, umožní původně internetovému projektu stát se plnohodnotným rádiem. Nejpozději 1. září 2007 pak na frekvenci  103.2 Mhz zahájí řádné vysílání. Svým signálem pokryje velkou část Košického regionu.


„Naše rádio je výlučně zaměřené na sport a hudbu, protože sport je fenomén, který zajímá lidi v každém věku a snahou rádia bude přinést jim o sportu dostatečné množství informací spolu s příjemnou hudbou,“ charakterizuje Hornet rádio jeho jednatel a spoluzakladatel Konštantín Hudák a pokračuje: „Cílem rádia je být rádiem pro každého, protože nás spojuje to, co máme všichni rádi a to je sport.“


ABradio nabízí internetové vysílání Hornet rádia ve formátu Windows Media a to ve třech kvalitách. Střední kvalita 64 kbs je dostupná i posluchačům s pomalým připojením, pro náročnější je k dispozici lepší stream o síle 96 kbs a vysílání ve vysoké kvalitě 128 kbs pak ocení všichni uživatelé rychlého připojení např. prostřednictvím ADSL.


Posluchači mohou Hornet rádio ladit na rozhlasovém portálu www.abradio.cz. Zde naleznou jeho streamy v sekci Ze vzduchu SK. Internetové vysílání je dispozici rovněž na webových stránkách rádia www.hornetradio.fm.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .