Umělci vytáhli do boje s bulvárem

bulvarČeským umělcům došla trpělivost s praktikami tuzemských bulvárních médií. Rozhodli se proto pro bojkot. K jeho důslednému dodržování vyzývají iniciátoři petice herec Marek Vašut a spisovatel Michal Viewegh. Tu dosud podepsalo více než patnáct umělců.

Petice vyšla v dnešních Lidových novinách jako placená inzerce. „Odmítáme nadále mlčky přihlížet tomu, jak nejrůznější neumětelové každý den anonymně a beztrestně špiní jména lidí, kteří v životě něco dokázali,“ říkají autoři petice.

Kromě iniciátorů petici podepsali například moderátor Jan Kraus, divadelník Jiří Suchý, herec a senátor Tomáš Töpfer, herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová, herci a herečky Martin Dejdar, Eva Holubová a Jiřina Bohdalová nebo zpěvačka Bára Basiková.

Signatářům petice vadí zejména „nevkus, netaktnost, vulgarita, polopravdy vydávané za pravdu, provokace, fotomontáže, smyšlené rozhovory, bezohlednost a neskrývaný novinářský hyenismus.“ Toto všechno je podle nich českým bulvárním médiím vlastní.

„Soudy nás pokaždé odkážou na paragrafy o údajném veřejném zájmu, který jsme prý coby ‚celebrity‘ povinni snášet, přestože jediným opravdovým, do očí doslova bijícím zájmem je tu finanční zisk zmíněných vydavatelů,“ dodávají umělci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,