The Financial Times jsou stále v zisku

financialtimesmaleBritský deník The Financial Times (FT) je jedním z periodik, které je stále v zisku. Ten však poklesl o 40 procent. Napsal o tom web Press Gazette.

Vydavatelství FT Publishing informoval o provozním zisku 14 milionů liber. Před rokem byl tento zisk 30 milionů liber. O 13 propadly i tržby, nyní jsou na úrovni 176 milionů liber.

Zlepšení nastalo v digitální sféře. První půlrok zaznamenal 18 procentní nárůst online předplatitelů internetové verze FT. Tištěné verze se ale prodalo v meziročním srovnání o 6 procent méně.

Majitel FT Publishing, společnost Pearson, zaznamenal v prvních šesti měsících tohoto roku nárůst tržeb o 22 procent na 2,4 miliardy liber. Web MediaWeek uvádí zisk před zdaněním 62 milionů liber. Společnost za tento výsledek vděčí vysokým tržbám. „Důsledky poklesu reklamních příjmů se podařilo zmírnit podstatným nárůstem tržeb z obsahu a také brzkou kontrolou našich výdajů,“ píše Pearson ve svém vyjádření.

Pearson vlastní přes FT také 50 procentní podíl v magazínu The Economist. Vlastní také nakladatelství Penguin a některé vzdělávací služby v USA.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .