Šéfem Multimediálního zpravodajství ČTK je Richter

logoctkmaleS platností od 1. srpna byl generálním ředitelem ČTK Milanem Stibralem do funkce šéfredaktora Multimediálního zpravodajství ČTK jmenován Jaroslav Richter (50). Ten dříve působil jako newyorský zpravodaj ČTK.

„Jaroslav Richter byl u startu všech multimediálních projektů ČTK po roce 1993,“ řekl Stibral. „Bylo to nejen audio, ale také infografika. Jeho videoreportáže i fotografie z USA byly dlouhodobě úspěšné u klientů. Proto vím, že zná tuto náročnou matérii jak z manažerského, tak z redaktorského pohledu, a je proto nepochybně správnou volbou pro tuto funkci.“

Richter řekl, že jeho hlavním cílem je, aby ČTK byla trvale schopna poskytnout klientům a veřejnosti takový servis, který rozšíří, doplní a zatraktivní zpravodajství. „Zpravodajství v multimediálním rozměru je jasnou agenturní budoucností. ČTK má skvělý multimediální tým a velké zkušenosti. Věřím, že ve spolupráci s kolegy v redakci a s klienty naše služby dále rozvineme,“ řekl Richter.

Jaroslav Richter pracuje v ČTK od roku 1983. Začínal jako zpravodaj středočeské redakce, později jako zpravodaj pražské domácí redakce. Po předchozí zásadní reorganizaci ČTK působil v operativním centru pro řízení zpravodajství. Jedním z klíčových projektů, které vedl před odjezdem do New Yorku, byl start audiozpravodajství ČTK a jeho úspěšné uvedení na trh.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .