Schwarzenegger podepsal zákon proti paparazziům

arnoldmalyKalifornský guvernér a filmová celebrita Arnold Schwarzenegger podepsal nový zákon, který by měl zkomplikovat život bulvárním médiím. S odvoláním na zpravodajství CNN o tom informovala ČTK.

Paparazziové budou moci od ledna, kdy zákon vstoupí v platnost, dostat pokutu. Stejně budou „odměněna“ i média, která snímky nakoupí. Zákon zakazuje pořizování snímků celebrit při „osobních a rodinných aktivitách“.

Možným problémem může být maximální výše pokuty – 50 tisíc dolarů (cca 870 tisíc korun). Fotografové totiž za své úlovky získávají mnohonásobně vyšší částky. Podle neověřených informací zaplatil časopis People za první fotografie dvojčat Angeliny Jolie a Brada Pitta 14 milionů dolarů. CNN dále uvádí, že fotky bývají často naaranžované samotnou celebritou. Například Britney Spears po svém asistentovi vzkazuje fotografům, kdy bude opouštět svůj dům. Další příklad jsou fotografie ze svatby Demi Moore a Ashtona Kutchera. Za ty vyinkasoval tento pár od časopisu OK údajně 3 miliony dolarů.

Na druhé straně se však také vysoká odškodnění. Jennifer Aniston vysoudila 550 tisíc dolarů a omluvu od fotografa, který ji vyfotil na zahradě jejího domu jen v kalhotkách.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .