Reader’s Digest žádá o ochranu před věřiteli

digestPomoci mají Spojené státy, krok má snížit zadlužení.

Reader’s Digest Association, vydavatelská společnost se sedmaosmdesátiletou tradicí, v pondělí ozřejmila své plány pro opatření zabraňující bankrotu, má zabránit věřitelům převzít kontrolu nad společností. Informaci přinesl deník The New York Times. Společnost nyní hledá možnosti, jak snížit dluhy. Kroky byly zahájeny po převzetí investorskou firmou Ripplewood Holdings už v roce 2007. Bankrotová ochrana má usnadnit firmě uskutečnění dohody s věřiteli o výměně části dluhu v hodnotě 1,6 miliardy za majetek.

Výkonný šéf firmy vidí za tímto krokem možnost finanční flexibility a růstu. Společnost do pondělka neuskutečnila 27 milionovou platbu, hodlá využít třicetidenní lhůty, během níž povede jednání s věřiteli o předjednaném konkurzním plnění. Reader’s Digest se nedaří delší dobu. Prodělává každý rok a to od 2005, nedávno vstoupil v platnost protikrizový plán zahrnující krácení mezd o 8 procent. Oznámení o podobném kroku ale není ničím překvapivým, už nedávno společnost varovala, že nebude mít dostatek financí.

Dohoda obsahuje i závazek věřitelů, kteří mají pomoci firmě s oddlužením částkou čítající 150 milionů amerických dolarů. Transakci má nejprve posvětit soud. Současné dluhy činí asi 2,2 miliardy dolarů, tímto krokem se sníží až o 75%. Časopis Readers’s Digest byl poprvé vydán v roce 1922, společnost má pobočky hned ve 44 zemích celého světa. Stěžejním artiklem je prodej knih a časopisů, nechybí ani hudba, filmy či jiné produkty.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .