PNS dosáhla historicky nejvyšších tržeb

novinovystanekmalyValná hromada největšího českého distributora tisku – První novinové společnosti a.s. (PNS) – schválila výsledky hospodaření společnosti za rok 2008. Tento rok byl pro značku PNS nejlepším v celé její pětapadesátileté historii.

Tržby skupiny PNS dosáhly 8,71 mld. Kč (oproti 7,39 mld. v roce 2007). Čistý obrat holdingu PNS zaznamenal nárůst o zhruba 18 %, k čemuž vedle novin a časopisů přispěl i fenomén českého trhu – prodej DVD médií v prodejnách tisku. Tisk však zůstává stále hlavní a nejdůležitější komoditou společnosti.

V roce 2008 holding PNS vytvořil čistý zisk po zdanění (a bez menšinových podílů) 331,4 mil. Kč, o rok dříve to bylo 300,4 mil. Kč.

„Pozitivní ekonomické výsledky společnosti zaznamenáváme již několik let a potvrzují stabilní postavení PNS na distribučním trhu České republiky,“ říká Radomil Juda, generální ředitel PNS a dodává: „Tyto ekonomické hodnoty umožňují celému holdingu realizovat stávající rozvojové projekty i plánovat další. Například právě dnes bylo oficiálně otevřeno Distribuční centrum PNS Praha a zároveň nové sídlo společnosti v Praze – Horních Počernicích.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: