Od zavraždění Anny Politkovské uplynuly tři roky

annapolitkovskamalaVe středu 7. října uplynuly tři roky od vraždy ruské novinářky Anny Politkovské. Dosud nikdo za tento čin nebyl potrestán.

I z důvodů neobjasnění vraždy novinářky Anny Politkovské se včera v Moskvě sešly stovky lidí, aby požadovaly důkladné prošetření případu. „Je tu politická vůle neodhalit politickou vraždu!“ prohlásil na demonstraci Dmitrij Muratov, šéfredaktor opozičního listu Novaja Gazeta, v jehož redakci Politkovská pracovala. Podle příznivců zavražděné novinářky se totiž ruský režim obává, že odhalení vraha Politkovské, by mu mohlo uškodit.

Ruské úřady krátce po vraždě slíbily, že případ brzy objasní a vrahy dopadne, dosud se tak ale nestalo. K soudu byli předvedeni pouze pomocníci najatého zabijáka, kteří byli navíc pro nedostatek důkazů osvobozeni. Sám vrah ale stále neznámý.

Bývalá disidentka Ljudmila Alexejovová také včera připomněla, že po vraždě Anny Politkovské se oběťmi vražd stali i advokát Stanislav Markelov, novinářka Anastasija Baburová a čečenská ochránkyně lidských práv Natalja Estěmirovová. „Se všemi Anna spolupracovala – a to je životu nebezpečné,“ uvedla Alexejovová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .