Německý ženský magazín končí s vyhublými modelkami

brigittemalaOd ledna 2010 se čtenářky (i čtenáři) německého magazínu pro ženy Brigitte dočkají zásadní změny. Profesionální modelky nahradí na fotografiích ženy ze života. Vyzáblé ženy tak nahradí sportovkyně, studentky nebo i vědkyně. Napsal o tom web lidovky.cz.

Na začátku září jsme psali o americkém vydání časopisu Glamour,kde vzbudila poprask „normálně“ vypadající modelka ve spodním prádle. Tento krok vzbudil u čtenářek nadšení a jak to tak vypadá, ve světě módních časopisů se blýská na „normální“ časy.

Iniciativa časopisu Brigitte se jmenuje Bez modelek. Redakce na svém webu hlásá, že s hesly „Móda se změnila. Ženy se změnily. Náš svět je také jiný.“ startuje revoluci. Redakce už také vyzvala čtenářky, aby se přihlásily k focení.

„V budoucnu chceme krásu a módu ukazovat na ženách, které nepodléhají často perverzním zákonům módního byznysu, ale které mají svůj život pevně v rukou,“ zdůvodnili svůj záměr tvůrci časopisu. Oponenti návrhu tvrdí, že jde o krátkodobý marketingový tah, který má zastavit klesající prodaný náklad časopisu Brigitte.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,