Náhubkový zákon projde zřejmě novelizací

nahubkovyzakonmalyPo úterním jednání šéfredaktorů s čelními představiteli vlády vzešla dohoda o vytvoření expertní skupiny.

Na úterním jednání mezi premiérem vlády Janem Fischerem, ministrem pro lidská práva Michaelem Kocábem a šéfredaktory několika médií probíhala rozprava o novelizaci tzv. „náhubkového zákona“. Vznikne expertní skupina, jejímž úkolem je vypracovat novelu tohoto zákona. První schůze této skupiny má proběhnout 20.června, koordinace proběhne pod taktovkou Kocába. Vzniku expertní komise předcházela senátorská iniciativa směřující k Ústavnímu soudu, na světlo světa se dostal i poslanecký návrh. Případná novela ale vejde v platnost nejspíše až s příchodem nové vlády, která vznikne po předčasných volbách.

Včera prošel vládou návrh novely, ten by zajistil možnost zveřejnění některých informací. Zároveň má zákon zachovat zvýšenou ochranu poškozených mladších 18 let či obětí kuplířství. O tomto vládním návrhu by se mohlo hlasovat ještě před volbami, jeho osud je ale nejistý. Senátorská stížnost (podaná v nedávné době) v sobě zahrnuje účast 34 osob (dvojnásobný oproti povinnému počtu).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .