Magazín Tutti cílí na jazz a klasiku

notyPříznivci jazzu a klasické hudby si přijdou na své, míří k nim nový titul.

První číslo Tutti se na český trh dostane v polovině září, povede jej Dita Kopáčová Hradecká, deset let působila v Lidových novinách. Současně s uvedením na trh se na svět dostane i webový portál mapující hudební svět. Tištěná verze bude vycházet čtyřikrát ročně (tedy s tříměsíční periodou). Redaktorka jako hlavní důvod vzniku uvádí absenci podobného titulu z tohoto segmentu. Čtyřiašedesát stran stojí 69 korun. Titul není závislý na prodeji, bude totiž financován. Značná část nákladu bude distribuována do škol a knihoven.

Za časopisem stojí Český národní symfonický orchestr, stává se jeho vydavatelem. Kromě pohledu na světovou hudbu se čtenáři mají výhledově dočkat informací o divadle a tanci. V současné podobě se dostane i na nejmenší čtenáře, připravován je komiks. Hned první vydání chystá například profil mladých dirigentů Tomáše Netopila a Jakuba Hrůši, reportáže či rozhovor. V každém čísle přijde na přetřes navíc jedna konkrétní skladba, která se bude podrobně rozebírat. Velká očekávání jsou kladena na webový portál. Jeho redakce má zatím pět členů a další externisty, chtějí zprostředkovat něco, co je prozatím dostupné jen v zahraničí. Měsíčník Harmonie či Hudební rozhledy nemá být přímo jejich konkurence

Slovo Tutti pochází z italštiny, znamená „všichni“ či „leckdo“, čímž jeho tvůrci naznačují, že časopis nebude pouze pro hudební odborníky, ale i pro širokou veřejnost zajímající se o klasickou hudbu a jazz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: