Listu Boston Globe reálně hrozí zánik

bostonglobemalyNoviny Boston Globe, které vlastní vydavatelství New York Times, na tom se svou existencí v budoucnu nejsou zrovna růžově. Informovala o tom ČTK.

Jednání mezi zástupci odborových svazů listu a vlastníkem, která měla být konečným termínem pro dohodu, zatím neskončila. The New York Times stále vyhrožuje, že Boston Globe zavře, a odborový svaz to označuje za nátlakovou taktiku. Ani jedna strana nechce uvést, na čem jednání skutečně zadrhávají.

20 milionů dolarů – to je částka, o niž požaduje majitel snížit náklady. Po největším odborovém svazu zastupujícím zaměstnance listu, Boston Newspaper Guild, žádá polovinu. Svaz ale uvádí, že nabídl jako ústupek přes deset milionů.

Další překážkou je doživotní záruka pracovního místa, kterou chce vlastník zrušit, avšak odbory na ní trvají. Tato záruka se týká přibližně 470 zaměstnanců. The New York Times předal odborářům kopii hlášení, že je připraven redakci listu rozpustit. Takové oznámení požaduje 60 dnů předem patřičný federální zákon. Letošní ztráta listu se odhaduje na 85 milionů dolarů, napsala agentura AP.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .