Irský katolický měsíčník straší lisabonskou smlouvou

lisabonskasmlouvamalaIrský církevní měsíčník Alive pobouřil tamní europoslance. V Alive se totiž objevila reklama, která varuje, že lisabonská smlouva umožní Evropské unii odebírat děti rodinám alkoholiků. Na vše upozornil deník Irish Times.

Do opakovaného referenda o lisabonské smlouvě zbývají v Irsku tři týdny a europoslanci vyzvali katolickou církev, aby v kostelech přestali rozdávat Alive. Argumentují tím,že by tyto absurdity mohly vyvolávat neopodstatněné obavy před referendem, které se uskuteční 2. října (Irové v prvním referendu loni v červnu lisabonskou smlouvu odmítli). Podle poslankyně Marian Harkinové je tato reklama „ostudná“ a „svévolně smyšlená, aby děsila lidi“. „Volali mi rodiče, kteří to četli a mají obavy, že (smlouva) může vést k odebírání dětí a zabavování majetku lidem, kteří trpí depresí nebo alkoholismem,“ uvedla politička pro Irish Times.

Reklamu v časopise dala otisknout protilisabonská skupina Éire go Brách. Tvrdí v ní mimo jiné, že „EU bude moci odebírat starším lidem jejich úspory a domy a brát děti lidem, kteří trpí mírnými formami alkoholismu nebo depresí, nebo těm, kteří nemají svůj dům“.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .