Greenpeace mají z Klause legraci

klausmalyEkologická organizace Greenpeace při příležitosti summitu hlav a šéfů vlád zemí EU v Bruselu včera vydala speciální, parodické vydání novin International Herald Tribune (IHT), v němž si čtenáři například mohli přečíst fiktivní rozhovor s českým prezidentem Václavem Klausem.

Speciální vydání IHT vyšlo s datem 19. prosince 2009 a popisuje, jak by mohl svět vypadat po plánované kodaňské konferenci o klimatu. Na té se světoví lídři chtějí dohodnout na závazcích snižování skleníkových plynů po roce 2012.

„Naše IHT vyšlo nákladem 50 tisíc kusů, a distribuujeme ho v Evropě, Asii i Severní Americe,“ řekl včera ČTK Steve Erwood z organizace Greenpeace.

A co všechno vlastně Klaus v rozhovoru „říká“? I kdyby se zvedla hladina oceánů kvůli „takzvanému globálnímu oteplování“, Čechům by to jen prospělo. Moře by totiž zaplavilo „historické nepřátele“ Česka a v zemi by se mohla objevit luxusní přímořská letoviska a pláže… Můj drahý přítel George Bush věděl, co má udělat s těmi takzvanými vědeckými výzkumy (dokazujícími změny klimatu). Právě kvůli tomu na klávesnici existuje klávesa ´delete (smazat)´…

Hlava českého státu také ve fiktivním rozhovoru upozorňuje, že by média neměla démonizovat oxid uhličitý, který je odborníky považován za hlavní skleníkový plyn, jehož emise je třeba omezit. „Je to velmi užitečný plyn,“ tvrdí naopak český prezident. „Potřebují ho rostliny, my ho vydechujeme a můžeme ho také nalézt v sodovce,“ poučuje novináře český prezident.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .