Francouzští Britové mají nový časopis

thefrenchpaperAnglicky psaný měsíčník vychází od začátku června, chce přiblížit Francii tamním přistěhovalcům.


Informoval o tom portál Strategie.cz. List s názvem TheFrenchPaper přichází na trh s cenou 2,5 eura, berlínský formát (470 x 315 mm) a britský styl podobný kvalitním londýnským novinám je členěn na 3 části (aktuality, art de vivre a praktické rady). Jak uvádí na titul na webu, v první část dává k dobru informace o životě ve Francii (daně, osobní finance, právo,…). Dále se chystají komentáře k pozadí hlavních událostí ve Francii. Oslava života a nádherných měst se vším, co k nim patří (víno, jídlo, kultura), vše uzavírají.

thefrenchpaper_web
Titulní stránka webu časopisu TheFrenchPaper

Britská redaktorka Nicki Wadeová říká, že měsíčník chce pomoci lidem pochopit Francii a seznámit je se stylem života. Nový titul vychází v nákladu 35 tisíc kusů, cílová skupina (tedy Britové žijící v této zemi) čítá asi šestkrát více (odhadem 200 tisíc).

Na svém webu se TheFrenchPaper chválí mottem „Inspirující a zábavné, praktické a informující„. V červencovém čísle, jež vyšlo 29.června, nabízí „aktuální zpravodajství, rady zákazníkům, osobní finance, rady podnikatelům, ostré analýzy…“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .