Česko ve svobodě tisku skončilo za Jamajkou

nahubkovyzakonmalyReportéři bez hranic zveřejnili hodnocení svobody tisku ve světě. Česká republika si pohoršila o 8 míst, ale na propad Slovenska nemá.

České republice ublížil tzv. „náhubkový zákon„, a proto se ze 16. místa propadla na 24. pozici za Jamajku.

Ještě hůře jsou na tom naši východní sousedé. Slovensko se v loňském roce „hřálo“ na 7. místě (společně s Belgií a Švédskem). Letos skončilo až na 44. místě společně s Kapverdami a Španělskem. Hlavní příčinu tohoto pádu lze jednoznačně vidět v kontroverzním tiskovém zákoně, na jehož základě musí média na vyžádání zveřejňovat reakce všech osob, kterých se články týkají.

V čele žebříčku stojí pětice Dánsko, Finsko, Norsko, Irsko a Švédsko. Na opačném konci jsou Barma, Írán, Turkmenistán, KLDR a nejhůře dopadla Eritrea.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. apeiron

    Vůbec se nedivím že jsme tak klesli.Svoboda projevu už tu dávno není,v tisku tv i na internetových diskusích vládne tvrdá cenzura.Zkuste se vyjádřit například k menšinám, romům apod.Diskuse jsou promazávány cenzory(moderátory)kteří určují vhodnost příspěvků.Tisk a tv jsou taktéž k určitým tématům velmi korektní nebo je raději přehlížejí.V médiích dostává více prostoru pravice,a prezentují se pouze oficiální názory(např. na radar).Odpurci jsou vždy bagatelizováni a počty demonstrujících odpůrců k ožehavým otázkám záměrně zkreslovány.Myslím že se opět vracíme před listopad 89 ,kdy vládnoucí garnitura byla všemocná a nedotknutelná…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .