Bulvární novináři odposlouchávali mobily celebrit

mobilmalyVelká Británie má nový skandál. Reportéři britského bulvárního listu News of the World nechávali odposlouchávat mobilní telefony tisícům celebrit, včetně politiků a sportovců. S odvoláním na policejní zdroje o tom včera informoval list The Guardian.

Podle Guardianu novináři z News of the World využívali soukromých vyšetřovatelů, aby „se ilegálně dostali k hovorům z mobilních telefonů veřejně známých lidí a získali nezákonný přístup k důvěrným osobním výdajům, včetně daňových přiznání a bankovních účtů“. „Terčem soukromých vyšetřovatelů byli ministři, poslanci, herci a sportovní hvězdy,“ napsal The Guardian. Podle jednoho policejního zdroje šlo o 2000 až 3000 mobilů.

Šéfredaktorem bulváru byl v době této praxe Andy Coulson, který je nyní šéfem tiskového oddělení šéfa opozičních konzervativců Davida Camerona.

News of the World je součástí konglomerátu News International tiskového magnáta Ruperta Murdocha, kterému patří v Británii také list The Times a další bulvár The Sun. The Guardian tvrdí, že News International zaplatil třem postiženým osobám na milion liber v rámci mimosoudních vyjednání ve zjevné snaze vyhnout se publicitě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .