Bertelsmann vykázal rekordní ztrátu

bertelsmannNejvětší německá mediální společnost Bertelsmann AG se v první čtvrtletí letošního roku dostala do červených čísel. Ztráta byla způsobena zejména poklesem příjmů z reklamy a omezení výdajů spotřebitelů z důvodů ekonomické recese. Tuto informaci dnes zveřejnila ČTK.

Čistá ztráta za leden, únor a březen 2009 činila 78 milionů eur (cca 2,1 mld. korun). Pro srovnání – v loňském roce vykázala společnost Bertelsmann za stejné období zisk ve výši 35 milionů eur.

Příjmy se v prvním čtvrtletí snížily o 8 procent na 3,5 miliardy eur. Reklama se na těchto příjmech podílela přibližně třiceti procenty. Provozní zisk se propadl o více než 50 procent na 115 milionů eur.

Bertelsmann vydává magazíny, knihy a hudbu. Vlastní také vydavatelství Random House a největší evropskou komerční vysílací společnost RTL Group. V České republice působí Bertelsmann prostřednictvím dceřiné společnosti Euromedia Group, která vlastní nakladatelské značky Balios, Ikar, Knižní klub, Universum a Odeon. Knižní kluby v České republice a na Slovensku jsou v současné době na prodej.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: