Balšínek se stal výkonným ředitelem Lidových novin

balsinekmalyMajoritní vlastník Lidových novin se včera rozhodl jmenovat člena představenstva mediální skupiny MAFRA Dalibora Balšínka výkoným ředitelem Lidových novin.

Vedení společnosti Lidových novin se zároveň dohodlo s Veselinem Vačkovem na ukončení výkonu funkce šéfredaktora Lidových novin.  Veselin Vačkov, který tuto funkci vykonával téměř devět let, bude šéfredaktorem nových projektů v rámci mediální skupiny MAFRA. „Chtěl bych panu Vačkovovi moc poděkovat za práci, kterou pro Lidové noviny udělal a věřím, že se mu na nové pozici bude dařit,“ prohlásil předseda představenstva Lidových novin, a.s. a mediální skupiny MAFRA Karl Hans Arnold.

Redakci Lidových novin bude z titulu výkonného ředitele po přechodnou dobu řídit Dalibor Balšínek. „Změny, které jsme se rozhodli udělat, jsou zásadním krokem pro další rozvoj Lidových novin, spojený například i s vytvořením samostatného obchodního oddělení. To by mělo nově vykrývat neobsazený prostor vedle inzertního produktu  Top Kombi, který nadále zůstává klíčovým inzertním nástrojem.  Věříme, že změny výrazně posílí postavení Lidových novin na mediálním trhu,“ uvedl Karl Hans Arnold.

„Mým prvním úkolem bude konsolidovat a posílit redakci Lidových novin tak, aby se staly nejlepším zdrojem informací z domácí i zahraniční politiky a světa byznysu, aby přinášely nejlepší komentáře a měly největší kompetenci v oblasti kultury. Další prioritou pro nás samozřejmě zůstává rozvoj zpravodajského portálu lidovky.cz,“ říká Dalibor Balšínek. Tomu i nadále zůstávají v kompetenci internetové aktivity mediální skupiny MAFRA, včetně portálu iDnes.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .