Americké listy Times získaly cenu za inovaci

myreporterDeník The New York Times obdržel vrcholné ocenění za inovativní přístup v žurnalistice.

Cena v soutěži Knight-Batten Awards je honorována deseti tisíci amerických dolarů. S odkazem na web Journalism.co.uk o tom informoval zpravodajský server Česká média. Cena byla listům udělena za technologické novinky (čtečka dokumentů, reprezentační zařízení). Podle serveru Journalism.co.uk je cena udělena za pomoc občanům, kteří se tak mohli zúčastnit veřejných setření, ta vedla ke zlepšení v redakcích zpravodajství.

Letošní vítěz ukázal, že dokonce i největší a nejprestižnější mediální organizace dokáží vytvořenit ty druhy malých, bystrých týmů, jenž dovedou v digitálním věku přinést inovace,“ řekl Jan Schaffer, vedoucí oddělení organizace udělující ceny. Cílem cen je přinášet neotřelé prvky k promování novinařiny.

Cenu za občanskou žurnalistiku získal webový projekt MyReporter.com, lidé tu mohou klást dotazy o životě v Severní Karolíně, reportéři jim odpovídají. Jediným projektem nepocházejícím ze Severní Ameriky se stal britský Demotix, k vítězství dopomohlo kvalitně odvedené zpravodajství z iránských voleb. Oficiální vyhlášení proběhne 17. září v Newseu v americkém hlavním městě Washingtonu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .