1. narozeniny seriálu Ulice

Seriál Ulice, který televize Nova vysílá každý všední den, slaví narozeniny. První klapka oblíbeného nekonečného seriálu padla přesně před rokem – tedy 6.6. 2005. Co vše se za uplynulý rok v Ulici změnilo, stalo zajímavého či jakým nečekaným událostem musel seriál čelit?

– Stávající skupina herců byla rozšířena o nové hvězdy: Terezu Bebarovou, Štěpána Benoniho, Ondřeje Brzobohatého, Martina Dejdara, Milenu Dvorskou, Marka Igondu, Milana Kňažka, Boba Klepla, Renatu Prokopovou, Miroslava Šimůnka, Šárku Ullrichovou, Matyáše Valentu, Miloše Vávru a další. A objevil se jako speciální host i Marek Vašut.


– Je natočeno 220 dílů což je cca 7000minut (78celovečerních filmů).


– Roční průměr sledovanosti je 1 265tisíc diváků denně


– Na Ulici do této chvíle spolupracovalo 10 režisérů


– Scénáristé napsali 13 500 stran scénářů, tj. cca 6.600.000 znaků


– Za rok bylo vydáno 220 scénářů. Scénář každého dílu je 26x namnožen, váha jednoho scénáře je 0,25 Kg, celkem natočeno 55 kg scénářů.


– Byla postavena nová prostředí – interiéry: hotelový pokoj, kde se scházela Sylva s Oldou; byt Lumíra Nykla, kde bydlí společně se Světlanou, byt Marka, rekonstrukcí prošel Byt Farských, Byt Boháče, Kadeřnictví (ve vysílání od září)


– Štáb a herci společně oslavili: zahájení vysílání seriálu, Halloween, Vánoce, odvysílání 100.dílu, křest hospody U Jindřicha, Velikonoce


– V kostymérně přibylo: 1500 kusů kostýmů a 300 párů bot


– V maskérně bylo spotřebováno: 220 litrů laku na vlasy, 7 kilogramů pudru


– Velmi nestandardní situace nastala minulý rok v prosinci, kdy musela Tereza Brodská nečekaně na operaci – roli Báry Jordánové dočasně převzala Veronika Žilková.


– Dlouhá zima, která byla tento rok, natáčení rozhodně nepomohlo – na každý den v březnu a v dubnu jsou psané dvě varianty natáčení – v interiérech a exteriérech. Produkce se rozhodovala ten den ráno, která varianta se bude točit.


– Nejvíce účesů vystřídala postava Digi (Michaela Maurerová) – celkem ji diváci viděli ve 27 různých účesech.


  

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .