Změny na vysílačích – bude Kiss v Pardubicích?

radiotv22Podle poslední aktualizace stránek Rady pro rozhlasové a televizní vysílání došlo v k zajímavým změnám technických parametrů některých VKV vysílačů. Většina těchto změn sice je sice dosud jen na papíře a v praxi ještě neproběhla, ale jejich realizace by měla být otázkou několika týdnů, maximálně měsíců.

Na kompletní seznam se můžete podívat zde, změny jsou vyznačeny tučně. U vysílačů Českého rozhlasu došlo ke změně na Znojemsku, kde byly ČRo 1, ČRo 3 a ČRo Brno překoordinovány z Deblínku na kótu Za humny. Dále přibyl vysílač Chomutov – Jedlová hora 94.2 MHz/10kW pro ČRo 2 a 107.1 MHz bylo překoordinováno na Jihlava – Strážník s výkonem 10 kW a programem ČRo 2, ale o tom už jsme informovali dříve.

Další změnou je posun frekvence programové sítě BBC v Ostravě. Vysílač Ostrava – Slezská 106.4 MHz/1kW byl přesunut kousek níže na 106.3 MHz. Radio OK na kmitočtu 103.4 MHz/1kW se má přesunout z Hoděšovic na kótu Hradec Králové – město, Radio Relax na frekvenci 92.3 MHz/1kW ze stanoviště Kladno – město na Kožovou Horu a Radiohrad 89.5 MHz/1kW na kótu Třinec – Godula, tato změna již proběhla. U tří vysílačů byl zvýšen maximální výkon, jedná se Radio Rubi 97.1 MHz z 1kW na 5kW, Radio Dragon 102.8 MHz z 1kW na 5kW a Country Radio 89.5 MHz z 1.6kW na 3.2kW.

A to nejzajímavější nakonec. Podle tohoto seznamu vysílačů byl vysílač 91.1 MHz/100W patřící stanici Kiss 98fm překoordinován z Poděbrad na stanoviště Pardubice – TKB, což znamená, že bychom se po Kutné Hoře, Liberci a Táboře, který byl spuštěn minulý pátek, mohli dočkat Kissu také v Pardubicích. Jen jestli nebude 100 wattů na Pardubice málo …

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .