Vysílač Brno – Kojál bude do pátku ve výluce

[Aktualizováno] Posluchači a diváci na jižní a střední Moravě se budou muset na tři dny obejít bez velké části rozhlasových a televizních stanic. České Radiokomunikace budou totiž od pondělka 25. do středy 27. června deset hodin denně provádět údržbu hlavního jihomoravského vysílače Brno – Kojál, který využívá většina celoplošných stanic.

Výluka vysílače Brno – Kojál bude probíhat od pondělka do středy vždy od 8 do 18 hodin. Důvodem této plánované výluky je pravidelná údržba vysílačů a antén.

Z vysílače Brno – Kojál je šířen signál televizních programů ČT1 (29. kanál), ČT2 (46. kanál) a TV Nova (9. kanál) a rozhlasových stanic ČRo 1 – Radiožurnál (95,1 MHz), ČRo 3 – Vltava (102,0 MHz), ČRo Brno (106,5 MHz), Frekvence 1 (104,5 MHz) a Radio Impuls (87,6 MHz).

Jihomoravští posluchači celoplošných stanic se budou muset v době výluky spokojit s internetovým vysíláním, lidé na střední Moravě mohou přeladit na vysílač Jeseník – Praděd, na kterém jsou všechny zmíňené celoplošné stanice taktéž dostupné. Konkrétní frekvence najdete v sekci Vysílače.

Příznivci ČRo Brno pak mohou využít dokrývací kmitočty pro Brněnsko 93,1 MHz, Uherskobrodsko 107,3 MHz, Hodonínsko 93,6 MHz, Zlínsko 97,5 MHz a Uherskohradišťsko 99,1 MHz.

Vysílání uvedených stanic nemusí být vypnuto vždy na celých deset hodin denně, posluchači a diváci ovšem musí počítat s tím, že příjem může být kdykoliv přerušen.

Aktualizováno: Podle posledních informací se výluka posouvá na čtvrtek a pátek 28.-29. června. Důvodem je špatné počasí, které ztěžuje práce na vysílači.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: