RRTV zlepšila pokrytí rádií Apollo a Hey Praha

Na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řešila mimojiné několik žádostí o koordinaci nových kmitočtů. Nový dokrývač má Radio Labe, zatímco Radio Hey Praha a Radio Apollo získaly od Rady souhlas k výraznému zkvalitnění současných vysílačů.

RRTV vydala souhlas ke změně souboru technických parametrů provozovateli North Music s.r.o. spočívající v přidělení kmitočtu Litoměřice – Michalovice 99,5 MHz/200 W, stojí v zápisu z posledního zasedání. Na této kótě provozuje společnost North Music s.r.o. již kmitočet 98.3 MHz/200W pro své Radio North Music, nově schválený tedy využije sesterské Radio Labe.

Dvě stanice se dočkaly výrazného zvýšení výkonu svých hlavních vysílačů. Valašskomeziříčské Radio Apollo může zvýšit výkon vysílače Valašské Meziříčí – město 99.8 MHz/1kW na 5 kW a Radio Hey Praha má povoleno posílit kmitočet Praha – Pankrác II 95.7 MHz/500W na 2kW.

Další nové kmitočty jsou zatím ve stadiu příprav. Rada vydala souhlas k odeslání kmitočtů Karlovy Vary – Rybáře 89.5 MHz/200W pro Frekvenci 1 a kmitočtu Třebíč – Kostelíček 98.6 MHz/500W pro Radio Blaník jižní Morava.

Český telekomunikační úřad bude řešit také žádost AZ Radia o novou koordinaci kmitočtu Zlín – Tlustá Hora 89.6 MHz/10kW. Provozovatelé stanice se totiž rozhodli k přesunu vysílače na kótu Mladcová, na které vysílá již dlouhá léta spřízněné Radio Zlín. Pokud bude žádost schválena, pokrytí signálem se v tomto případě pravděpodobně zhorší, protože Mladcová má mnohem nižší nadmořskou výšku.

A nakonec tradičně Český rozhlas. Rada pro RTV vydala souhlas k odeslání kmitočtů Sokolov 94.3 a 98.2 MHz/400W pro provozovatele ČRo 1, resp. ČRo Plzeň
a vzala na vědomí informaci o využití kmitočtu Benešov – Kochánov 99.0 MHz/1kW pro program ČRo 3 – Vltava.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .