RRTV nezvykle štědře rozdávala dokrývače

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která doposud bránila přidělování dokrývacích kmitočtů, byla na posledním zasedání mimořádně štědrá, když udělila dva dokrývače Radiu Rubi, po jednom Evropě 2 a Kiss Protonu a u několika sopučasných kmitočtů dalších zlepšila jejich parametry. Vyplývá to z tiskové zprávy z posledního zasedání RRTV.

Radio Rubi posiluje

Nejvíce si polepšilo Radio Rubi, které doposud vysílalo na třech kmitočtech z Olomouce – Pohořan, Šumperka a Vrbna pod Pradědem. RRTV mu nově přidělila další dva kmitočty, kterými zlepší svůj signál směrem na jihovýchod až severovýchod. Jedná se konkrétně o kmitočty Prostějov 90.0 MHz/200W a Zábřeh 105.4 MHz/100W.

Další nové kmitočty se objevily v západních Čechách. Kiss Proton získal zajímavý dokrývač Klatovy – Doubrava 92.9 MHz/500W, který díky velké nadmořské výšce pokryje velkou část okresů Klatovy, Domažlice a Plzeň – jih. Skromější dokrývač získala Evropa 2, kmitočet Plzeň – centrum 92.2 MHz/100W zlepší pokrytí v centru západočeské metropole.

Evropa 2 může na Ještěd

Rada pro RTV také požehnala třema žádostem o změnu současných vysílačů. Polepšila si Evropa 2, jejíž kmitočet Liberec – Ještěd II 88.1 MHz/1kW může být přesunut až na vrchol Ještědu a frekvence Mariánské Lázně – nádražní 91.0 MHz/1kW se posune na vyšší kótu Mariánské Lázně II. Významné zlepšení pokrytí zaznamená také Kiss Morava v Olomouci, jeho dokrývač Olomouc – Tesco 106.1 MHz/100W totiž získal povolení k zvýšení výkonu na 440W.

Další čtyři žádosti jsou ve stadiu řešení. RRTV povolila odeslání ke koordinaci na ČTÚ v případě žádosti Evropy 2 o desetinásobné zvýšení výkonu kmitočtu Ostrava – Slezská 97.7 MHz/500W a povolila zkušební vysílání Frekvence 1 na kmitočtu Zlín – Tlustá hora 105,0 MHz/5kW, který je výrazně lukrativnější než současný zlínský kmitočet Frekvence 1.

Ke koordinaci na ČTÚ byla zaslána také žádost Radia Čas o překoordinaci dokrývače Zlín – Mladcová 103.6 MHz/300W na Zlín – Jižní svahy 103.7 MHz/300W. Tato stanice má taktéž podanou žádost o dokrývač Olomouc – Slavonín 101.3 MHz/100W, tato ovšem byla Radou vrácena k odstranění nedostatků. Na nástup úspěšného Radia Čas do hanácké metropole si tedy ještě chvíli počkáme.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .