Rádio Haná získalo dva nové dokrývače

Nedávno jsme psali článek o zamítnutých nových žádostech o dokrývače. RRTV opětovně neudělila dokrývač provozovateli Rádio Haná, Pavlu Foretníkovi, který měl zájem o dokrývač Olomouc 88,4 alternativně 98,0 MHz/200W pro Rádio Haná. Důvod? Zamítavé stanovisko českého telekomunikačního úřadu. Tentokrát však byla Rada štědřejší.

Na svém 18. zasedání, které se konalo ve dnech 10. – 11. října 2006, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila souhlas ke změně územního rozsahu vysílání Rádia Haná. Vlny nejposlouchanější regionální rozhlasové stanice v Olomouckém kraji se tak dostanou k mnoha dalším posluchačům. A o které dokrývače se jedná? To uvádí David Foretník v tiskové zprávě:

„Prvním je dokrývač pro Boskovice a okolí (96,2 MHz / 300W), kde Haná vysílá již od konce července. Zde vedle samotných Boskovic mohou posluchači ladit Hanou např. i ve Svitávce, Sebranicích, Doubravicích nad Svitavou, Letovicích, Újezdu u Bosk., Knínicích u Boskovic, Šebetově, Benešově a Cetkovicích.“

V polovině srpna se dočkali i obyvatelé Bruntálu (102,9MHz / 100W). Kromě Bruntálu pokrývá signál také obce Vlašov, Moravskoslezský Kočov, Staré Město, Oborná, Nové Heřmínovy, Milovice nad Opavou, Světlou a Andělskou Horou. Základní vysílač (92,3MHz) pokrýval tuto oblast i dříve. Bohužel jen velmi slabě.

„Posledním spuštěným vysílačem po boskovickém a bruntálském byl ještě v druhé půli srpna Vyškov. Tady mají kvalitní signál z vysílače na kmitočtu 97,8 o výkonu 100W ve městě Vyškově, Dědicích, Ivanovicích na Hané, Drnovicích, Pustiměři, Chvalkovicích na Hané, Drysicích, Nezamyslicích a dalších hanáckých obcích,“ doplňuje kompletní výčet David Foretník.

Ale již na počátku roku 2007 se mohou těšit i obyvatelé dalších měst. Rada totiž vydala Rádiu Haná také souhlas k dalšímu rozšíření pokrytí o kmitočty Valašské Meziříčí 103,3 MHz/200W a Zábřehu 91,9MHz/100W podle § 21 odst. 1 písm. b) zákona č. 231/2001 Sb.

Vraťme se o pár měsíců zpět. Ve dnech 18.-19.října 2005 vydala Rada souhlas ke změně licenčních podmínek Radio Haná oddělení části programu. Jednalo by se hlavně o odpojované zpravodajské a reklamní bloky, hlavní program by zůstal neodpojován. Zeptali jsem se, zda-li budou nové dokrývače umožňovat odpojování. „Žádost toto odpojování umožňuje. V úvodní fázi jej však považujeme za složité. Chystáme ale odpojované vysílání v Prostějově (100,2MHz).“

A nesmíme zapomenout ani na další novinku Rádia Haná. Přesně v poledne 25.9.2006 spustilo rádio novou podobu svých webových stránek. Kromě zbrusu nového designu Vám web www.radiohana.cz nabízí spoustu novinek. Dozvíte se, jaká písnička se právě hraje, která následuje či kdo zrovna moderuje. Samozřejmostí jsou profily moderátorů a programové schéma. Dále nezmeškáte žádnou důležitou akci, budete vědět, kdo vede v aktuálním žebříčku hitparád (Hitparáda Top20, Hitparáda Factory Top40). Nabídka seznámí je stejně lákavá jako možnost vybrat si písničku na přání v Jukeboxu Rádia Haná. Pro fanoušky rozhlasové telenovely Doni Mimoni je připravena i speciální podstránka. Příběhy Doni Mimoni vysílá Haná v obvyklých časem 8:25, 15:10 a 21:25 už přes rok a půl.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .