Rádio Beat uvedlo do provozu dva nové vysílače

VIDEO UVNITŘ. V průbehu posledního týdne začalo classic rockové Rádio Beat vysílat v nových lokalitách. O expanzi do Plzně jsme informovali v rubrice Aktuality. Minulou sobotu ale začal fungovat i vysílač v Karlových Varech. Za oba postřehy děkujeme návštevníkovi serveru RadioTV Pavlu Růžičkovi.

Od 16. srpna i v Plzni a Karlových Varech

Rockové Rádio Beat začalo minulou sobotu vysílat na nových frekvencích v Plzni a Karlových Varech. Do obou regionů zavítala i promo hlídka rádia a rozdávala upomínkové předměty. „V sobotu 16. srpna zpustilo Rádio Beat nejen vysílač v Plzni, ale ještě v Karlových Varech na kmitočtu 106,8 MHz o výkonu 100W. Vysílač je umístěn na kótě Karlovy Vary – Goethova vyhlídka v nadmořské výšce 675 m. Polarizace je stejně jako v Plzni vertikální,“ informoval nás čtenář RadioTV Pavel Růžička.

Ve stejný den, kdy Beat zpustil vysílání v Karlových Varech, rozvysílala se i frekvence 97,5 MHz v Plzni z kóty Štruncovy sady o výkonu 100W včetně stereo RDS. „V pondělí a úterý se po Plzni pohybovala promo hlídka uvedeného rádia a rozdávala upomínkové předměty. Stejná situace byla ve středu a ve čtvrtek v Karlových Varech,“ dodal Růžička.

TIP: Víte i vy něco, co zde ještě nebylo zveřejněno? Upozorněte redakci přes e-mail nebo přidejte svou aktualitu přímo na titulku serveru RadioTV.

Rádio Beat momentálně vysílá na 15 kmitočtech napříč Čechami. Prioritou je podle ředitele Libora Pločka další dokrytí míst v regionu, Morava by prozatím neměla být na pořadu dne. „Já si myslím, že Morava je obsloužena ze strany rádií Hey, které hrajou taky částečně klasický rock. Budeme se soustředit na Čechy musíme ještě dokrýt velký prostory. Severní Čechy nám chybí, musíme za Plzeň, takže máme ještě hodně co dělat,“ uvedl Ploček v nedávném multimediálním rozhovoru pro RadioTV.


Ředitel Rádia Beat Libor Ploček o prioritách v pokrytí

Rockový Beat patří mezi nejúspěšnější regionální stanice v českém éteru. Podle aktuálního průzkumu Radioprojekt ho jednou týdně poslouchá 274 tisíc lidí, denní zásah je 129 tisíc posluchačů.

Podrobnosti o letních novinkách na VKV vysílačích čtěte příští týden na RadioTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .