Rada přidělila dalších osm dokrývačů

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání včera na svém 16. zasedání rozhodla o přidělení nově zkoordinovaných kmitočtů jako územní rozšíření těmto stávajícím provozovatelům.

  • Frenštát pod Radhoštěm 105.9 MHz/200W provozovateli JUKE BOX, s.r.o. pro Radio Čas
  • Olomouc – Pohořany 107.2 MHz/500W provozovateli Český rozhlas pro ČRo 2 – Praha
  • Nové Hrady 107.5 MHz/500W provozovateli Radio Proglas, s.r.o. pro Radio Proglas
  • Písek 98.9 MHz/1kW provozovateli Český rozhlas pro ČRo České Budějovice
  • Tábor 92.1 MHz/100W provozovateli V plus P, s.r.o. pro Radio Prácheň
  • Beroun – centrum 97.5 MHz/100W provozovateli Radio Relax, s.r.o. pro Radio Relax
  • Olomouc – Pohořany 105.6 MHz/500W provozovateli BBC Radiocom (Praha), s.r.o. pro BBC World Service
  • Olomouc – Radíkov 102.8 MHz/300W provozovateli Definitely, s.r.o. pro Radio Hity

Rozhodnutí o přidělení nejzajímavějšího kmitočtu Praha – Bohnice 96,1 MHz/550W Rada odložila na své příští zasedání. K žádnému velkému překvapení tedy nedošlo, všechny kmitočty byly přiděleny žadatelům, kteří iniciovali jejich koordinace. Jedinou vyjímkou je vysílač Olomouc – Radíkov 102.8 MHz/300W, jehož koordinaci zařídilo zlínské Kiss Publikum.

Rozhodnutí Rady pro Radia.cz zdůvodnil její mluvčí Pavel Barák: „Radio Publikum, s.r.o., iniciovalo zahájení mezinárodní koordinace. Rada posoudila případné budoucí pokrytí v souvislosti se stávajícím pokrytím území signálem vysílání žadatelů a pokud jde o Radio Publikum, s.r.o., konstatovala, že přidělením tohoto kmitočtu by nedošlo k územnímu rozšíření stávajícího pokrytí (Zlínsko a Uherské Hradiště), ale k vytvoření nové zcela oddělené oblasti pokrytí (Olomoucko), což neodpovídá záměru Rady. Naopak v případě provozovatele Definitely, s.r.o. dojde k propojení stávajících oblastí pokrytí (Libina – severovýchod Olomoucka a jih Šumperska, Olomouc, Přerovsko) do souvislého územního pokrytí signálem.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .