Prezentace rádií na WAPu

radiotv22V dnešní době už jen stěží hledáme rozhlasovou stanici, která by neměla své webové stránky. Na druhou stranu skoro žádné rádio nemá své WAP stránky, tedy takovou formu, kterou si je možné prohlížet na displeji svého mobilního telefonu. Ta rádia, která takto můžete navštívit, jsme našli a jejich stránky vám představujeme.

Radio Agara (Chomutov)

Ne moc dobré, ale fungující stránky. Kromě loga obsahují dvě položky Muzika a SMStophits.
První z nich vám prozradí, která písnička se z tohoto rádia právě line. A na rozdíl od Radia Crystal, které bude recenzováno níže, se názvy písniček mění.

Chcete-li hlasovat do hitparády, slouží k tomu položka SMStophits. Objeví se seznam hitů, jeden z nich si vyberete, kliknete na něj a ihned se dozvíte, proběhlo-li vaše hlasování správně.

Wap: http://wap.agara.cz

Radio Crystal (Česká Lípa)

Stránky nabízejí přehled tří frekvencí, na kterých rádio vysílá. Jsou ovšem bez jakýchkoliv dalších informací. Nečekejte žádné menu. Informace o právě probíhající písničce je neaktuální a stále je zde napsán jeden a týž song: Wes – Alane.

Wap: http://wap.radiocrystal.cz

Český rozhlas

Má portál, který nabízí to nejlepší, co český radiový WAP nabízí. Jeho stránky jsou aktuální, přehledné a téměř bez chybičky. Nejdříve vás uvítá intro v podobě loga ČRo a hned vzápětí dojde k přesměrování na hlavní stránku. K dispozici je menu s položkami: Aktuálně, Zpravodajství, Sport, Počasí, Doprava v Praze, Dopravní aktuality, Program vysílání, Anketa, Informace o poplatcích (koncesionářských) a Kontakt.

Pod položkou Aktuálně se skrývají stručně popsané události, které se staly. Jsou seřazeny chronologicky a označeny časem. Pokud chcete je možné se podívat i na události staršího data.

Zpravodajství je psáno vždy stručně s ohledem na to, že ne všechny telefony mají GPRS. Tzn., že se platí pouze za přenesená data. Informace vám vždy během chvíle naskočí.
Program vysílání zahrnuje všechny vysílací okruhy Českého rozhlasu a to i jak ty celoplošné, tak i regionální. Program je vždy přibližně na následující 2 hodiny vysílání.
A zde se vyskytuje jediná chybička, kterou lze wapovému portálu ČRo vytknout. Když kliknete na program ČRo Regionu 87.9 , zde označený jako Vysočina, dočkáte se pouze prázdné stránky se stejnojmenným nápisem stanice.

Dále můžete hlasovat pro jeden ze 3 výroků týdne, který každý týden vyhlašuje Radiožurnál.
Informace o poplatcích obsahují jejich stručný popis plus to, co nám hrozí, když je nezaplatíme.
Kontakt pak obsahuje adresu, telefon na recepci a maily na připomínky a dotazy k rozhlasovému nebo internetovému vysílání.

Wap: http://wap.rozhlas.cz

Radio FM Plus (Plzeň)

Lidé, Reklama, Technika, Kontakt a Odkazy. To jsou položky, které nabízí portál této stanice.
O Lidech je rubrika, kde máte najít vše o pracovnících rádia od majitele a ředitele až po správce budovy. Realita je bohužel taková, že jediné o kom se něco dozvíte, jsou moderátoři a všechna ostatní jména skrývají jen prázdné stránky.

Technika – něco o vysílací technice a vysílačích, kde je ovšem špatně zadaná frekvence u vysílače Domažlice. Místo nové 107.8 MHz, kam se přesunula kvůli Radiu Šumava, je zde stále uvedena frekvence 87.6 FM. Rubrika Odkazy je prázdná.

Wap: http://wap.fmplus.cz

Kiss Proton (Plzeň)

Poslední z recenzovaných radií. Celkem slušné WAP stránky. V menu naleznete Soutěže, promo, akce, kde naleznete to, co všechno je spojeno s tímto radiem.

Moderátoři – a nejen ti, ale i zprávaři. Všichni, samozřejmě kromě zprávařů, mají u sebe údaj, kdy je uslyšíte a stejně jako FM Plus něco o nich.
Program vysílání – Po až Pát., So, Ne. Pořady jsou zalinkovány a je pak u nich stručný popis.
Kontakt – adresa. recepce, studio, SMS doprava, e-maily
Pozvánka do kina – 1 pozvánka na film, který už měl premiéru před měsícem.

Pozvánka na Koncerty je opět neaktuální a dokonce zde narazíte na jeden, který se konal v březnu!
Odkazy jsou určeny jen pro některé telefony. Jsou v nich položky Právě hrajeme a Kamera do studia.
Jako jediné radio má uvedeno wapmastera svých stránek. Je jím Martin Pražma.

Wap: http://wap.kissproton.cz

A co ostatní?

Wap stránky jako takové má u nás pouze 5 stanic, bereme-li ČRo jako celek. Přesto se může stát, že se dostanete přes svůj mobil i na další rádia. Klasickým příkladem je např. pražské Fajn radio. Když zadáte do svého vyhledavače adresu: wap.radiofajn.cz, objeví se menu. Ať však zvolíte jakoukoli s položek, dostanete se do toho samého menu, ze kterého jste položku zvolili. Čím to je? Fajn Radio má internetovou adresu www.radiofajn.cz, vedle ni ale můžete ze svého internetového prohlížeče na PC (!) navštívit již zmiňovanou adresu s protokolem WAP. Zjistíte, že obsah stránek na obou adresách je zcela totožný. Jelikož prohlížeč v mobilním telefonu neumí pracovat s takovýmito stránkami, bude vás vracet na totéž místo a zobrazovat stále stejné položky hlavního menu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .